Preminuo Emil Urch
Znameniti Emil Urch, popularni Urec, bio je sjajni vratar purgerskog kluba dulje od desetljeća. S plavima je osvojio naslove prvaka 1937. i 1940., a smatrali su ga dijelom momčadi i na putu do pokala 1943. iako tada nije upisao nastup.
Rođen je u Puli 19. srpnja 1911. godine, a u Gradjanski je došao 1935. iz gradskog suparnika, momčadi Viktorije. Bio je važna poluga purgera na putu do povijesnog naslova 1937. godine i u onoj znamenitoj utakmici u završnici prvenstva kad je Gradjanski u gostima u Beogradu svladao svoga starog rivala BSK čak s 4-0 u dvoboju u kojem je August Lešnik u prvih osam minuta zabio hat-trick.
Urch je bio prvi vratar momčadi u to doba, ali ubrzo je među plave došao nenadmašni Franjo Glaser. Njegovim je angažmanom Urch preuzeo ulogu iz sjene, uskakao je po potrebi, a i u takvim je okolnostima bio jedan od ključara novog naslova prvaka 1940. godine. Tada je blistao u slavlju protiv Hajduka sa 6-0 i potom u završnici sezone branio u velikim pobjedama u gostima protiv BSK-a u Beogradu, potom protiv Slavije u Sarajevu i Jugoslavije u Beogradu. Plavi su uvelike zahvaljujući njegovim bravurama upisali sve tri pobjede i dohvatili novi naslov prvaka.
Bio je u prvoj momčadi u povijesnim pobjedama u međunarodnim utakmicama, kao 1936. protiv Rapida iz Beča s 4-1 i Liverpoola 5-1, pa 1938. u gostima protiv Intera u Milanu, tada pod nazivom Ambrosiana Inter, s 4-3, ili 1940. protiv Ferencvarosa s 5-1...
Zanimljivo je da je u reprezentaciji Jugoslavije čak 17 puta bio rezerva Glaseru, ali nije upisao nijedan nastup. U ratno je doba dvaput zaigrao za reprezentaciju NDH.
Za purgerski je klub nastavio braniti i nakon rata, tada već pod nazivom Dinamo, a karijeru je završio u ljeto 1946. Kao i brojni drugi igrači Gradjanskog bio je službenik Elektre, a nakon igračke karijere trenirao je nekoliko zagrebačkih amaterskih klubova. Iznenada je preminuo 24. lipnja 1980. u svojoj 69. godini.