Dinamo – Sutjeska 4-3 (zadnje kolo)
Čak 17 golova u dvije utakmice... Maksimirski su gledatelji u dva završna dvoboja u Zagrebu svjedočili pravoj kanonadi pred objema vratima i seriji plotuna u mrežama na oba kraja terena. U prethodnoj maksimirskoj utakmici plavi su svladali Olimpiju iz Ljubljane sa 7-3 nakon čega su u predzadnjem kolu odigrali 1-1 protiv Hajduka u Splitu. Na samom zatvaranju natjecanja na svom su terenu pobijedili Sutjesku iz Nikšića s 4-3 uslijed čega su gosti ispali u drugu ligu.
No, Nikšićanima je za ostanak u elitnom društvu ionako trebala pobjeda u Maksimiru. Dvostruki je strijelac za plave bio Fikret Mujkić koji je potpisao prva dva gola na utakmici za vodstvo 2-0. Na samom otvaranju drugog dijela Marijan Novak je povisio, a ubrzo potom Esher Hadžiabdić smanjio na 3-1. Kad je Josip Lalić u 80. minuti zabio i četvrti Dinamov gol priča je praktički bila gotova. Gosti su ipak još dvaput zatresli mrežu, ali nedovoljno za preokret. Prvo je Josip Tibljaš zabio iz jedanaesterca, a potom Hadžiabdić svojim novim pogotkom smanjio na 4-3. Dinamo je sezonu završio na osmom mjestu. Prvak je bila Crvena zvezda.