Nakon utakmice

Trener Mamić: Bilo je teško, ali dečki su pokazali ozbiljnost i zajedništvo

Autor fotografije: Srđan Vrančić / CROPIX

Bilo je teško po ovakvoj kiši i vjetru i po terenu koji baš nije bio lagan, ali dečki su pokazali ozbiljnost, zajedništvo i na kraju zasluženo pobijedili na čemu im i čestitam, istaknuo je Dinamov trener Zoran Mamić nakon što su plavi u dvoboju 20. kola HT Prve lige svladali Istru 1961 u Puli s 1:0.

– Pokazali smo dosta dobru igru, ali ne i dovoljno efikasnu s obzirom na to kako je trebalo biti gledajući stanje na terenu. Istri smo dopustili samo jedan udarac još u prvom poluvremenu. Ovo je druga utakmica zaredom u kojoj nismo primili gol i veseli nas da obrana polako hvata one obrise kakve je imala u prvom dijelu prvenstva, a vjerujem da će vremenom biti još bolja – dodao je trener Mamić.

Dinamo će, nakon žestokoga ritma i gustog rasporeda u uvodu proljetne polusezone, sad prvi put imati punih pet dana za pripremu nove utakmice. U subotu, 13. veljače, plavi dočekuju Osijek.

– Nije nam uobičajeno da imamo pet dana za pripremu i da igramo tek šesti dan od zadnjeg nastupa. Veselimo se tome da imamo jedan „normalan“ tjedan u kojem se možemo regenerirati i nešto zajednički odraditi na taktičkom planu tako da se na najbolji način možemo pripremiti za sljedeću utakmicu.

Kakvo je stanje s Joškom Gvardiolom koji je u 22. minuti utakmice u Puli morao napustiti travnjak zbog ozljede?

– U pitanju je udarac u mišić, vidjet ćemo kakvo je konkretno stanje, ali vjerujem da nije riječ o takvoj ozljedi koja bi ga izbacila iz konkurencije za sljedeću utakmicu – pojasnio je trener Mamić.