Modri kod Juventusa završili Ligu prvaka

Suci: Anthony Taylor, Jake Collin, Stuart Burt, Constantine Hatzidakis

Juventus: Neto - Benatia, Rugani, Evra - Cuadrado, Lemina, Marchisio (od 84. Sturaro), Pjanić (od 80. Dybala), Asamoah - Mandžukić (od 85. Hernanes), Higuain

Dinamo: Livaković - Šitum, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Soudani (od 74. Stojanović), Gojak (od 57. Fiolić), Moro (od 86. Matel), Knežević, Fernandes - Ćorić

Žuti kartoni: Higuain / Ćorić

Strijelci: 1:0 Higuain (52.), 2:0 Rugani (73.)

Modri su u posljednjem kolu Lige prvaka odradili gostovanje u Torinu gdje su upisali 0:2 poraz od Juventusa. Dinamo se dobro držao 45 minuta te uspješno sačuvao mrežu do sučeva zvižduka za kraj prvog dijela, da bi u nastavku talijanski div preuzeo kontrolu te golovima Higuaina i Ruganija stigao do 2:0 pobjede.

PRVI DIO BEZ POGODAKA

Iako su znali da ih na gostovanju kod Juventusa čeka težak zadatak, trener Dinama Ivajlo Petev i prvotimac Mario Šitum najavili su na konferenciji za medije dan uoči utakmice da žele na terenu izgledati dobro i pokušati osvojiti barem bod na zatvaranju Lige prvaka. Od prve minute na golu je bio Livaković, dok su u zadnjoj liniji bili stoperski par Sigali - Schidenfeld te na stranama Pivarić i Šitum. U sredini su bili Moro, Knežević i Gojak, dok su naprijed igrali Soudani i Fernandes na stranama te Ćorić u sredini.

Prije početka utakmice Juventus - Dinamo održana je minuta šutnje u znak sjećanja na nedavnu tragediju i zrakoplovnu nesreću u kojoj su živote izgubili igrači, stručni stožer i članovi kluba Chapecoensea.

Dinamo je u prvom dijelu dobro parirao domaćinu koji je propustio nekoliko odličnih prilika za pogodak pa se na poluvrijeme otišlo uz rezultat 0:0. Juventus je mogao povesti već nakon dvije minute igre kada je Pjanić iz daljine loptu poslao pokraj gola Dinama, kao i nekoliko minuta kasnije kada je nakon akcije Mandžukića i Pjanića Higuainov pokušaj Livaković obranio. Imao je kasnije Pjanić novu priliku glavom, ali je mladi vratar Dinama bio na mjestu.

Benković zbog ozljede nije zaigrao od prve minute protiv Juventusa, dok je u prvih 11 mjesto dobio mladi veznjak Nikola Moro.

Momčad trenera Peteva pokušala je zaprijetiti domaćinu u 36. minuti susreta. Fernandes i Soudani odigrali su dupli pas, Junior se na kraju odlučio na udarac iz daljine, a pokušaj hvata Neto. Kasnije se okušao i Ćorić, ali lopta je ponovno završila u rukama vratara Juventusa.

Iako je domaćin dominirao u prvom dijelu i mogao je povesti preko Mandžukića, zatim i Pjanića koji je propustio dobru priliku iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, Modri su dobro parirali talijanskom divu te su uspjeli do kraja prvog dijela sačuvati svoju mrežu.

GOLOVI DOMAĆINA U NASTAVKU

Nakon prvog dijela u kojem je Juventus dominirao, ali Dinamo dobro parirao stigao je i prvi pogodak domaćina. Juventus je preuzeo kontrolu na terenu, nizao prilike, a uskoro se zatresla mreža Dinama. U 52. minuti Lemina je na rubu kaznenog prostora dobio loptu na koju je nakon toga stigao Higuain i zatim silovito loptu poslao u mrežu Dinama za vodstvo.

Nakon Lige prvaka i zadnje utakmice grupne faze protiv Juventusa u Torinu, Modri se okreću prvenstvu i borbi za bodove u utakmicama protiv Lokomotive i Hajduka.

Igrači Dinama nastavili su se nositi s pritiskom talijanskog prvaka nakon povećanja njihova vodstva, ali nažalost nisu uspjeli zadržati minimalni zaostatak. Talijani nisu prestali s pritiskom i traženjem prostora za pogodak pa je tako Rugani u 73. minuti povisio prednost na 2:0. Pjanić je ubacio iz kornera, a Rugani glavom na prvoj vratnici zabio za povećanje prednosti. Do kraja susreta stvarao je domaćin još prilika, ali rezultat se nije više mijenjao.

Nakon gostovanja u Torinu Dinamo se okreće prvenstvu i posljednje dvije utakmice prvog dijela sezone, protiv Lokomotive na Maksimiru (11.12.) i protiv Hajduka na Poljudu (17.12.).