Gorica – Dinamo 0:3

Gavranovićev hat-trick, debitirao Baturina

Autor fotografije: Damir Krajac / CROPIX

Mario Gavranović zaokružio je hat-trick, 18-godišnji Martin Baturina upisao svoj premijerni nastup u službenoj utakmici u Dinamovu dresu, a vratar Danijel Zagorac uz nekoliko sjajnih obrana uspio zaustaviti udarac s bijele točke. Sukus je to nedjeljne pobjede plavih u gostima protiv Gorice s 3:0 u ogledu predzadnjeg, 35. kola HT Prve lige.

Samo tri dana kasnije, u srijedu u 20 sati, Dinamo će na istom ovom travnjaku čekati finale hrvatskoga Kupa protiv Istre 1961 dok će sezonu zaključiti sljedeće subote maksimirskim dvobojem protiv Šibenika u zadnjem kolu.

Gavranović je, pak, „ponovio“ sjajnu izvedbu iz listopada kad je istom suparniku također zabio tri gola. Razlika je tek u tome što je dvoboj tada odigran na maksimirskom travnjaku i što su plavi slavili s 3:2.

Prvi od tri gola ove nedjelje zabio je već u 3. minuti kad je Petar Stojanović na desnoj strani sjajno proigrao Marka Tolića, on proslijedio u for iskusnom maksimirskom napadaču koji je udarcem iz prve pogodio mrežu. Stojanović je bio u izvorištu akcije i u 36. minuti za novi pogodak, poslao je loptu u for Lirimu Kastratiju, koji je poslao povratnu Gavranoviću, a on iz prve sa 18 metara s desna pogodio suprotni donji kut.

Priču je zaključio u sučevoj nadoknadi kad je s desetak metara, nakon efektnog dvostrukog proigravanja s Brunom Petkovićem, zakucao loptu za konačnih 0:3.

Domaći su se mogli „vratiti u igru“ u 87. minuti kad je Kristijan Lovrić, pri vodstvu plavih s 2:0, namjestio loptu na bijelu točku. Prethodno je jedanaesterac izborio Matar Dieye kojeg je Bartol Franjić u borbi za loptu s leđa povukao za ruku. No, raspoloženi je Zagorac sjajnim refleksom zaustavio silovit Lovrićev udarac s 11 metara.

Dinamov je vratar u još nekoliko navrata spretnim reakcijama uspijevao spriječiti pogodak. U 32. je minuti paradom obranio efektan pokušaj Darija Špikića s desne strane s 14 metara kad je ciljao suprotne rašlje. Zaustavio je i neugodan silovit šut Ognjena Mudrinskog s vrha peterca. Zagorac je bekendirao i Dieyeov udarac sa sedam metara iskosa s desne strane u 70. minuti.

Jop je dvaput pokušao Mudrinski, u 23. je minuti s desetak metara gađao uza samu vratnicu, a desetak minuta kasnije s ruba kaznenog prostora malo preko gola.

U smiraju prvoga dijela Oršić je u srcu šesnaesterca poslao loptu malo pored gola. Mladi Baturina zablistao je u 78. minuti kad je priredio pravu minijaturu na desnoj strani, piruetom se othrvao čuvarima, sačuvao loptu i pod pritiskom uspio organizirati napad da bi u nastavku Stojanović proigrao Gavranovića čiji je snažan udarac uspio zaustaviti domaći vratar Ivan Banić.