Šunjić i Marin za prvu pobjedu u Sloveniji

Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO - QABALA FK 2:0 (0:0)

Prijateljska utakmica

Stadion Fazanerija, Murska Sobota, 28.6.2018.

GNK Dinamo (4-1-4-1): Šemper - Stojanović, Lešković, Dilaver, Lecjaks - Ademi - Hajrović, Gojak, Olmo, Menalo - Budimir; drugo poluvrijeme: Zagorac - Rrahmani, Benković, Perić, Leovac - Šunjić - Šitum, Fiolić, Knežević, Oršić - Budimir (od 54. Marin). Trener: Nenad Bjelica.

Qabala FK (3-5-2): Bezotosnij - Stanković, Mustafadze, Abbasoc - Monrose, Khalidze, Lilaj, Jamaov, As. Mammadov - R. Alijev, Husejnov (još su igrali: Ramaldanov, Qurbanov, Hacijev, G. Alijev, Hajijev, Jobava, Agazade)

Žuti kartoni: Lecjaks - Lilaj

Strijelci: 1:0 - Šunjić (64.), 2:0 - Marin (86.)

Dinamo je u prvoj prijateljskoj utakmici u Murskoj Soboti uz dominantnu igru upisao 2:0 pobjedu nad Qabalom. Dva lijepa zgoditka postigli su Ivan Šunjić i Antonio Marin u drugom poluvremenu.

Nakon što su prvi tjedan priprema igrači trenera Bjelice proveli u Zagrebu gdje su u prvom pripremnom susretu stigli do 4:0 pobjede protiv makedonskog prvoligaša Rabotnički FK, Modri su i prvi ispit u Sloveniji odradili uspješno.

Strateg Dinama u susret protiv azerbajdžanskog kluba krenuo je sa sljedećim sastavom: Na golu Šemper, zadnja linija Stojanović i Lecjaks na bokovima te stoperi Lešković i Dilaver. Ispred njih Gojak, Ademi i Olmo, a prema naprijed na krilima Hajrović i Menalo te špica Budimir.

Razigrani su bili prvotimci Dinama i nizali prilike, ali u prvom dijelu nisu uspjeli zatresti gol protivnika. U sedmoj minuti dobra akcija Olma koji je iz kaznenog prostora pokušao gurnuti na liniju kaznenog prostora do Gojaka koji nije dobro zahvatio loptu. Hajrović je ubrzo nakon toga imao priliku iz slobodnog udarca, ali direktni udarac nije završio u mreži Qabale. Nešto kasnije dobro su kombinirali Menalo i Olmo, ali nije to bila ozbiljnija prijetnja za ''goste''. U 31. minuti Gojak je silovito pucao s nekih 20 metara, a lopta je ostala u bloku. Najbolja prilika za Dinamo bila je u 32. minuti. Mladi Španjolac odlučio se na udarac s nekih 12-13 metara, a lopta je od nekog igrača azerbajdžanskog kluba otišla malo preko gola.

Imali su Azerbajdžanci najbolju priliku susreta u 35. minuti. Khalilazade je silovito malo iskosa s lijeve strane uputio direktni udarac na gol Dinama, a Šemper bio na mjestu i spremno obranio. Do kraja prvog dijela kombinirali su kapetan Ademi i Olmo, ali nakon gužve nije bilo ništa od akcije. Lešković je imao dobru priliku glavom iz blizine, ali i to je protivnik zaustavio.

U drugo poluvrijeme Dinamo je krenuo sa sljedećih 11: Na vratima Zagorac, zadnja linija Rrahmani i Leovac na bokovima, a stoperske pozicije Benković i Perić. U sredini Fiolić, Šunjić i Knežević, dok su prema naprijed igrali Šitum, Oršić i špica je ostao Budimir, kojeg je kasnije zamijenio Marin.

Dinamo je nastavio dominirati i diktirati tempo susreta. Plavu momčad krasio je brz protok lopte, visoko postavljena zadnja linija i pritisak nakon izgubljene lopte. Prvu opasnost u nastavku Plavi su kreirali u 50. minuti kad je prvo Fiolić šutirao iz slobodnog udarca, a u nastavku akcije oštar udarac Leovca obranio je vratar Qabale. Lijepu priliku kreirao si je Oršić u 59. minuti susreta. Maestralno je iskontrolirao jednu visoku loptu i volejem pogodio samo vanjski dio mreže.

Ipak, Plavi su zasluženo stigli do vodstva. Igrala se 64. minuta, Šunjić je hrabro pošao prema naprijed, odigrao dupli pas s Oršićem i s vrha šesnaesterca pogodio lijevi donji kut za 1:0! Bio je to prvijenac Šunjića u dresu Dinama.

Do kraja susreta Dinamo je uspio postići još jedan pogodak. Prekrasna solo akcija Antonija Marina koji je u 86. minuti s 20-ak metara plasirao loptu u lijevi donji kut za svoj drugi pogodak u dvije zadnje pripremne utakmice.

Dinamo u petak nastavlja s trening procesom i okreće se pripremama za sljedeći prijateljski ispit - u utorak, 3. srpnja, protiv Austrije Klagenfurt. Susret se igra također na terenu NŠ Mura, s početkom u 18:30h, a navijači će utakmicu moći pratiti na YouTube kanalu Dinama ili u programu Hrvatske nogometne televizije.