Dinamo s navijačima do prve pobjede ove sezone

Autor fotografije: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

GNK DINAMO - FK RABOTNIČKI 4:0 (3:0)

Prijateljska utakmica

Hitrec-Kacian, Zagreb, 23.6.2018.

Gledatelja: 1.000

GNK Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović, Rrahmani, Perić, Leovac - Šunjić - Šitum, Fiolić, Olmo, Oršić - Hodžić; 2. poluvrijeme: Šemper - Rrahmani, Lešković, Dilaver, Lecjaks - Knežević - Marin, Hajrović, Gojak, Menalo - Budimir. Trener: Nenad Bjelica.

FK Rabotnički (4-2-3-1): Božinovski - Stević, Climaco, Borja, Herrera - Peev, Stjepanović - P. Petkovski, Stefanović, Bopesu - Geoffrey; 2. poluvrijeme: Jankov - Najdoski, Mitrev, Sadiki - Šarkoski, Peev (od 63. Koleski), Stefanović (od 63. Petrovski), Ackovski, Dodevski - F. Petkovski, Stankovski). Trener: Georgi Jovanovski.

Strijelci: 1:0 - Šitum (15.), 2:0 - Šitum (28.), 3:0 - Perić (43.), 4:0 - Marin (48.)

U lijepom ambijentu, utakmici prekrasnih poteza, atraktivnih golova i pred mnogo navijača Dinamo je s 4:0 svladao goste iz Skoplja. Strijelci za Dinamo u prvoj ljetnoj pripremnoj utakmici bili su Mario Šitum, Dino Perić i Antonio Marin.

Po lijepom vremenu na lijepo ispunjenom Hitrec-Kacianu trener Bjelica izveo je momčad u 4-1-4-1 formaciji. Na vratima je bio Zagorac koji je ujedno bio i kapetan, u zadnjoj liniji debitirao je Marin Leovac, dok je kao zadnji vezni zaigrao povratnik Ivan Šunjić. Na lijevom krilu zaigrao je debitant Mislav Oršić, dok je na desnom krilu igrao povratnik Mario Šitum

I, upravo se Šitum istaknuo svojom igrom u prvih 45 minuta susreta. Postigao je dva prekrasna pogotka, lijepo kombinirao sa suigračima i stvarao paniku u redovima gostiju. Igrala se 15. minuta kad je Dinamo poveo. Olmo je prošao po lijevoj strani, pronašao na desnoj strani u šesnaestercu Šituma koji je šutirao oštro prizemno i precizno u lijevi donji kut za 1:0!

Petnaestak minuta kasnije ponovno su Olmo i Šitum u glavnim ulogama kod novog pogotka Plavih. Sjajna je to bila akcija Dinama, koja je krenula od Perića iz vlastitog kaznenog prostora, po desnoj strani kombinirali su Leovac, Oršić i Hodžić... Potonji je okomitom loptom proigrao Olma, a Španjolac nesebično na desnoj strani asistira Šitumu koji ponovno šalje loptu neobranjivo u lijevi donji kut.

Dvije minute prije kraja Dinamo je postigao i treći pogodak. Olmo je ubacio, Rrahmani glavom prenio loptu na drugu vratnicu gdje Dino Perić iz blizine lako šalje loptu u mrežu. Još su tri izgledne prilike u prvom dijelu kreirali Plavi, ali Oršić i Hodžić nisu bili precizni.

U nastavku je trener Bjelica poslao devet novih igrača: Šemper na vratima, Lešković i Dilaver na stoperskim pozicijama, Lecjaks na lijevom beku. Zadnjeg veznog igrao je Bojan Knežević, krilni igrači bili su Marin i Menalo, u sredini su igrali Hajrović i Gojak, dok je istureni napadač bio Mario Budimir

Odmah početkom nastavka sjajnom solo akcijom Antonio Marin povećao je vodstvo. Igrala se 48. minuta kad je Marin izborio loptu na rubu kaznenog prostora, i brzom reakcijom prekrasno pogodio gornji lijevi kut vratara Jankova. Do kraja susreta pljesak publike izmamili su Luka Menalo i Antonio Marin nakon sjajnih poteza.

Ovom utakmicom protiv Rabotničkog završio je prvi dio priprema, a već u ponedjeljak Dinamo putuje na drugi dio priprema u Moravske Toplice gdje će u dva tjedna odigrati četiri prijateljska susreta. Hvala svima koji su došli pozdraviti Modre na početku priprema.