Dinamo – Domžale 3:0

Pobjeda za stopostotni niz na pripremama u Rovinju

Dinamovi su nogometaši novom dojmljivom izvedbom zaključili rovinjski ciklus pripremnih utakmica. Nakon pobjeda protiv Olimpije i Kopra momčad trenera Željka Kopića svladala je još jednoga slovenskog suparnika, sastav Domžala, s 3:0. Sljedeće iskušenje, zadnja provjera uoči nastavka proljetne polusezone, bit će dvoboj protiv austrijskog Sturma u nedjelju, 23. siječnja, u Zagrebu.

Trener Kopić ostao je dosljedan „navikama“ s prethodnih dviju pripremnih utakmica pa je tako i ovaj put na poluvremenu promijenio kompletnu postavu. Pobjedu je osigurao kadar iz drugog dijela.

Martin Baturina u 57. je minuti silovito gađao s 20  metara, malo s desna, u suprotni kut, vratar Klemen Mihelak paradom je uspio odbiti loptu, ali na lijevoj strani dočekao ju je Deni Jurić i precizno lansirao u suprotni donji kut.

Sva su tri pogotka osvanula u razmaku od samo pet minuta. Marko Tolić vrebao je grešku obrane, dočekao nespretno dodavanje suparničkoga zadnjeg veznog, Janeza Pišeka, prihvatio loptu i utrčao u kazneni prostor. Pritom ga je ponovno pokušao omesti Pišek, ali Tolić ga je izbacio iz ravnoteže minijaturom kakvih se sjećamo iz doba Roberta Prosinečkog. „Lažnjakom“ je prošao braniča i mirno skrenuo loptu pored vratara u kut.

Samo dvije minute kasnije ponovno su (svijetlo) plavi dočekali pogrešku slovenske obrane. Jurić se sjurio u kontru, dotrčao do lopte prije braniča, osvanuo sam pred vratarom i smjestio u gol.

Rovinj, 19. siječnja 2022.

Pripremna utakmica

Stadion Valbruna

Dinamo; prvo poluvrijeme: Livaković – Theophile, Šutalo, Franjić – Špikić, Ademi, Mišić, Ivanušec, Bočkaj – Andrić, Oršić; drugo poluvrijeme: Zagorac – Ristovski, Lauritsen, Dilaver – Moharrami, Gojak, Bulat, Baturina, Štefulj – Tolić, Jurić

Trener: Željko Kopić

Domžale: do 61. minute: Mihelak – Lenič (46. Žinič), Klemenčič, Šoštarič Karić, Strajnar – Markuš, Pišek; Jakupović, Ibričić, Jurilj – Vuk; od 61. minute: Mihelak – Žinič, Martinović, Gorenc Stanković, Hodžić – Dajčman, Husmani; Jakupović (70. Podlogar), Ibričić (70. Jovičević), Jurilj (70. Perc) – Georgijevič

Trener: Dejan Đuranović

Strijelci: 1:0 Jurić (57.), 2:0 Tolić (60.), 3:0 Jurić (62.)