Uvjerljiva pobjeda Plavih za sjajno otvorenje nove sezone

Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Robi Kezele, Marko Linić

Dinamo: Livaković - Pinto, Lešković, Perić, Leovac - Ademi - Hajrović (od 80. Marin), Kadzior, Gojak, Oršić (od 65. Atiemwen) - Gavranović (od 69. Petković)

Lokomotiva: Hendija - Karačić, Datković, Kolinger, Marković - Petra, Uzuni, Arežina - Kastrati, Ivanušec, Drožđek

Žuti kartoni: Kolinger, Petrak

Strijelci: 1:0 Kadzior (17.), 2:0 Oršić (45.+1), 3:0 Petković (85.)

Nakon što su osvojili Hrvatski nogometni superkup i predstavili novu službenu adidas opremu za sezonu 2019/20., igrači Dinama lijepom su 3:0 pobjedom protiv Lokomotive u prvom kolu HT Prve lige krenuli u obranu naslova prvaka. Pogotke su za zasluženo slavlje na Maksimiru postigli Damian Kadzior, Mislav Oršić i Bruno Petković.

Krenuli su Plavi u sljedećem sastavu protiv gradskog rivala: Livaković na golu, povratnik u momčad Dinama Ivo Pinto i na drugoj strani Leovac na bokovima, stoperi Lešković i Perić. Zadnji vezni Ademi, a vezna linija Hajrović, Kadzior, Gojak i Oršić. Špica je bio Gavranović.

Već smo u 11. minuti vidjeli pokušaj za Dinamo s bijele točke. Nakon što je Gavranović srušen u kaznenom prostoru, udarac Hajrovića iz kaznenog udarca ipak je vratar Hendija dobro pročitao. Srećom nije dugo trebalo da razigrani Plavi dočekaju prvo slavlje. U 17. minuti Ademi je precizno gurnuo na nekih 18-19 metara do Kadziora koji silovito puca u lijevi gornji kut za vodstvo 1:0. Desetak minuta kasnije kombinirali su Gavranović i Oršić, Mario je petom vratio na pet metara do Oršića koji silovito trese vanjski dio mreže.

U 38. minuti Livaković je nespretno istrčao izvan peterca zaustaviti Kastratija i uklizao mu, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Vratar Dinama sjajno je pročitao namjeru Uzunija i obranio pokušaj s 11 metara. Domaćin je dominirao, vidjeli smo nekoliko odličnih kombinacija i poteza, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela mreža Lokomotive još se jednom zatresla. Oršić je odigrao atraktivni dupli pas s Gavranovićem slično kao i u prijašnjoj akciji i na kraju lijepo iz kaznenog prostora postavio na 2:0.

Ritam utakmice malo se smirio u drugom poluvremenu pa tako i broj izglednih situacija. Dinamo je rezultat povisio na 3:0 u 85. minuti kada je Petković primio loptu na vrhu kaznenog prostora, prošao stopera Lokomotive i lijepo udarac uputio u lijevi kut gostujuće mreže. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata na semaforu, a momčad trenera Bjelice pokazala je dobru igru i vrlo zanimljive akcije u osvajanju prva tri boda.

Dinamo u idućem kolu HT Prve lige odlazi na gostovanje u Koprivnicu kod Slaven Belupa, ali je prije na rasporedu prva utakmica 2. pretkola Lige prvaka Saburtalo - Dinamo, u Tbilisiju. Plavi u Gruziju putuju u ponedjeljak, dok je susret na rasporedu u utorak, 23.8. s početkom u 19:30h po hrvatskom vremenu.