Dinamo II – Osijek II 3:0

Plavi s tri pogotka ispratili Osijek II

Autor fotografije: Damir Krajač/ CROPIX

Slična reakcija, slični udarci, slični pogoci maksimirskog dvojca sličnih prezimena... Stefan Milić zabio je prvi, a Patrik Mijić drugi pogodak čime su plavima otvorili put ka pobjedi. Priču je potom začinio daroviti junior Ante Crnac koji je pet minuta prije kraja iskoristio sjajnu reakciju Dinamova stopera Justina de Haasa i postigao treći gol plavih. Nogometaši Dinama II u srijedu su u Kranjčevićevoj u dvoboju 27. kola Druge HNL svladali Osijek II s 3:0.

Milić je u 28. minuti „vrebao“ loptu koju je udarcem iz kuta ubacio Ivan Šaranić, pravodobno utrčao nadomak petercu i glavom skrenuo u mrežu. Na samome izmaku prvoga dijela Bernard Karrica prošao je lijevom stranom u kazneni prostor vješto izmaknuvši suparničkoj obrani, zavrnuo na „drugu vratnicu“, a Mijić glavom povisio vodstvo.

Pet minuta prije kraja De Haas je presjekao loptu i odmah poslao dugu u kontranapad gdje ju je prihvatio Crnac i efektno završio akciju za treći gol. Crnac je s navršenih tek 17 godina bio najmlađi igrač u zapisniku, dakle računajući oba suparnika, a ovo mu je ujedno bio drugi nastup za Dinamo II i, isto tako – drugi pogodak. Mrežu je zatresao i u prethodnoj maksimirskoj utakmici, na Cvitanovićevoj premijeri u ulozi trenera Dinama II, u pobjedi protiv Orijenta s 3:1, također u Kranjčevićevoj.

Karrica je, pak, još u početnim minutama „zagrijavao“ dlanove osječkoga vratara kad je s lijeve strane silovito gađao bliži kut. Ubrzo je potom, u 15. minuti, rastrčani Martin Baturina na toj istoj lijevoj strani vještim driblingom iz težišta izbacio dvojicu čuvara pa „oršićevskim“ potezom prebacio loptu na desnu nogu i ciljao suprotni gornji kut pri čemu je pogodila – vratnicu.

Plavi su u smiraju prvoga dijela, nedugo uoči drugoga pogotka, još dvaput zaprijetili. Karrica je povukao kontranapad „tri na jedan“, Baturina proslijedio udesno pri čemu se gostujuća obrana dijelom uspjela vratiti nakon čega je Mijić poslao loptu u vanjski dio mreže. Poseban je „začin“ dodao Baturina efektnim prodorom i driblingom lijevom stranom kroz trojicu braniča, ali gosti su ipak uspjeli spriječiti pogodak.

Osječani su pokušali u 68. minuti kad je Dion Drena Beljo snažno pucao iskosa, a Nikola Čavlina dohvatio loptu. Dinamo je nadomak trećem golu bio u 76. minuti kad je Karrica ubacio s desna na suprotnu stranu, a Damjan Daničić efektno lansirao loptu volejem u – vratnicu. Odbijenu je loptu dohvatio Baturina, ali njegov je udarac ipak završio u naručju vratara Filipa Kovačevića.

Dvaput je u smiraju utakmice pokušao smanjiti Dario Pudić, ali lopta je prvo prohujala pored gola da bi u drugom pokušaju završila na Čavlininim dlanovima.

Lijepa vijest s ove utakmice je i povratak – Nike Jankovića. Za Dinamo II zadnji je put nastupio još na kraju jesenske polusezone nakon čega je otišao na posudbu u Slaven Belupo i ubrzo se – ozlijedio. Nakon dugoga oporavka postupno se vraćao kroz juniorski sastav, a ove srijede upisao i povratnički nastup za Dinamo II.

Sljedće iskušenje plavi imaju 2. svibnja kad će u Kranjčevićevoj dočekati momčad Dugopolja.

Zagreb, 28. travnja

Druga HNL, 27. kolo

Stadion Kranjčevićeva

Dinamo II: Čavlina – Hrvoj, Milić (87. Jelenić), De Haas, Daničić – Crnčević; Šaranić, Duvnjak (79. Janković), Baturina (87. Vukotić), Karrica (79. Crnac) – Mijić (66. Vasilj)

Trener: Igor Cvitanović

Osijek II: Kovačević – Benić (66. Alexander), Karamatić, Bakula, Mekić – Hanuljak (82. Pudić); Latković (46. Janušić), Stranput (66. Cherif), Babin, Kuprešak – Sekulić (46. Beljo)

Trener: Igor Tolić

Sudac: Marko Cestarić (Sisak), Gledatelja: utakmica bez gledatelja

Strijelci: 1:0 Milić (28.), 2:0 Mijić (45.), 3:0 Crnac (85.)