KOMENTAR

Odlična igra protiv Intera dobar je znak uoči dva derbija

Kada se pogleda rezultat utakmice protiv Intera (3:2), netko tko nije gledao dvoboj pomislio bi da je u pitanju bio tvrd susret kojeg je Dinamo jedva dobio, ali to je daleko od istine.

Činjenica je da je lako moglo biti i šest ili sedam golova u mreži gostiju iz Zaprešića, ali su “samo” tri udarca završila u golu.

Počelo je sjajno, odličnim ubačajem Majera, još boljim spuštanjem prsima od strane Kulenovića i sigurnom realizacijom Leovca. To su akcije kakve volimo gledati, jer pokazuju uigrane mehanizme i korištenje jakih strana pojedinih igrača, poput visine i snage Kulenovića.

Nestvaran zicer imao je Ivanušec par minuta kasnije, ali gosti su se nekako izvukli. U 30-oj minuti Kulenović u mat priliku gura Kadziora, on zaobilazi golmana, ali branič čisti sa gol linije. Bila je to još jedna vrhunska akcija.

Zatim je Kadzior imao dvije dobre prilike, ali golman gostujuće ekipe, Slovenac Frelih, to dobro brani.

I onda je stigla kazna iz praktički ničega. Jednu bezopasnu loptu Livaković je išao hvatati, Bosec mu se postavio u liniju kretanja i omeo ga, a lopta je završila u mreži.

U nastavku Dinamo opet igra brzo i opasno. Kadzior ima odličnu priliku nakon kombinacije sa Ivanušecom, ali Frelih to opet brani.

No, niti on ništa nije mogao par trenutaka kasnije. Brza akcija u režiji Majera, Oršića, Leovca i Kadziora dobijela je vodstvo. Bilo je to klasično prebrojavanje kao u rukometu, dok se ne otvori pukotina, a nju je iskoristio Kadzior.

Iza toga Dinamo dobiva opravdani kazneni udarac. Lijep pas Majera za Kadziora, stoper ga ruši i tu nema nikakvog spora. Nažalost, Oršić je pucao prejako, pa je lopta otišla preko gola, ali to ne umanjuje kvalitetu same akcije koja je dovela do jedanaesterca.

Iza toga ipak dolazi vodstvo za 3:1 nakon nove top akcije. Majer za Kadziora, ovaj za Gavranovića i to Gavranović rutinski zabija na drugoj stativi.

Treba notirati sjajnu igru Kadziora, ali i Majera koji je zakuhao dva gola, asistirao za iznuđeni jedanaesterac, a prije izlaska iz igre neugodno je pucao, Frelih kratko odbio, a Ćuže propušta veliki zicer nakon odbijanca.

Kazna za to stigla je preko Komnena Andrića par minuta prije kraja, ali to je samo kozmetički popravilo dojam.

Veseli važna pobjeda, ali i poprilično lepršava igra sa mnoštvom šansi, a sve to dolazi kao odlična najava uoči derbija protiv Rijeke i Hajduka.