Hvala i sretno!

Iyayi Atiemwen prelazi u redove Sheriffa

Autor fotografije: Pixsell

Iyayi Believe Atiemwen nogometnu će karijeru nastaviti u redovima moldavskog kluba Sheriff.

U periodu nastupa za Dinamo zabilježit ćemo posebno efektno dodavanje za 2:0 protiv Tottenhama nakon čega je Dinamo o produžetku svladao protivnika i uskočio u četvrtfinale Europa lige. U okršaju s Englezima uskočio je s klupe u 75. minuti umjesto Kristijana Jakića, a samo sedam minuta kasnije potpisao povijesnu asistenciju Mislavu Oršiću u sjajnoj akciji s pet brzih dodavanja.

Početkom studenog 2020. postigao je iznimno važan gol za pobjedu protiv austrijskog Wolfsberga u Zagrebu s 1:0, upravo je on probio čvrsti suparnički bedem 14 minuta prije kraja na asistenciju Lovre Majera što je Dinamu otvorilo put prema vrhu ljestvice u skupini Europa lige. Na proljeće je u knock-out fazi, u prvom dvoboju 1/16 finala zabio za pobjedu s 3:2 u gostima protiv Krasnodara 15 minuta prije kraja nakon blistave akcije koju je pokrenuo Bruno Petković, a potom Luka Ivanušec vješto proslijedio Atiemwenu.

Došao je početkom 2019. nakon sjajne epizode u Gorici, u međuvremenu je bio na posudbama igrajući za Lokomotivu, ciparsku Omonoiju i ponovno za Goricu.

U Dinamu je osvojio naslove prvaka 2019., 2020. i 2021. godine s time da je zadnju godinu u nizu osvojio i Kup. S Dinamom je igrao u osmini finala Europa lige na proljeće 2019., sljedeće sezone nastupao u skupini Lige prvaka, sudjelovao je u plasmanu u četvrtfinale Europa lige 2021. Za plave je odigrao 58 službenih utakmica uz 12 postignutih pogodaka i 6 asistencija.

Iyayi, hvala na svemu i sretno u nastavku karijere!