GNK Dinamo - Manchester City FC 1:4 (1:1)

Gledatelja 29 385

Sudac: Del Cerro Grande (Španjolska)

DINAMO (4-3-3): Livaković - Stojanović, Ademi, Dilaver, Moubandje - Gojak (od 81. Majer), Moro, Olmo - Kadzior (od 59. Đira), Petković, Oršić (od 80. Hajrović); Trener: Nenad Bjelica

MANCHESTER CITY (4-3-3): Bravo - Joao Cancelo, Garcia, Otamendi (od 82. Harwood-Bellis), Mendy - Foden, Rodri (od 72. Sterling), Gündogan - Mahrez, Jesus (od 65 Zinčenko), Bernardo Silva; Trener: Josep Guardiola

STRIJELCI: 1:0 Olmo (10.), 1:1 Jesus (34.), 1:2 Jesus (50.), 1:3 Jesus (54.), 1:4 Foden (84.)

Igrači Dinama nažalost nisu uspjeli na prepunom Maksimiru osigurati proljeće u Europi ove sezone, niti u Ligi prvaka niti u Europa ligi. Ostaje žal za propuštenom prilikom, ali i zadovoljstvo zbog jedne uspješne europske sezone i brojnih lijepih trenutaka u Ligi prvaka.

Iako su već u 10. minuti Plavi protiv Manchester Cityja poveli 1:0 sjajnim pogotkom Olma, gosti su u 34. minuti izjednačili, a zatim u drugom dijelu i preokrenuli rezultat te na kraju proslavili 4:1 pobjedu. U drugoj utakmici skupine C Atalanta je slavila 3:0 protiv Shakhtara i tako osigurala drugo mjesto u skupini i ostanak u Ligi prvaka.

Nakon odigranih šest kola Lige prvaka na vrhu skupine završio je Manchester City s 14 bodova, druga je Atalanta sa 7, treći Shakhtar sa 6 bodova, a četvrti Dinamo s osvojenih 5 bodova.