Pogodak Henriqueza za nastavak pozitivnog niza

Autor fotografije: Goran Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO - NK OSIJEK 1:1 (0:1)

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Stadion Maksimir, 14.10.2017.

Glavni sudac: Mario Zebec (Čakovec). Pomoćnici: Bojan Zobenica, Goran Loparac. Četvrti sudac: Bruno Marić.

Gledatelja: 5.104

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković- Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Doumbia - Soudani, Moro (od 81. Knežević), Antolić (od 56. Ademi), Olmo - Hodžić (od 67. Henriquez). Trener: Mario Cvitanović.

NK Osijek (4-2-3-1): Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Bočkaj - Mioč, Mudražija (od 69. Lesjak) - Grezda, Hajradinović (od 82. Lukić), Lopa (od 61. Boban) - Ejupi. Trener: Zoran Zekić.

Žuti kartoni: Hajradinović (40.), Lopa (51.)

Strijelac: 0:1 - Grezda (17.), 1:1 - Henriquez (90+4.)

U 12. kolu prvenstva GNK Dinamo je u zadnjim trenucima utakmice pogotkom Angela Henriqueza sačuvao pozitivnu seriju i uspio izjednačiti rezultat (1:1).

Već od samog početka gosti su nagovijestili kako će biti opasan protivnik za Modre. U 2. minuti Lopa je povukao kontranapad i izbacio Hajradinovića u lijepu priliku iz koje je ofenzivni vezni Osijeka šutirao neprecizno. Prvu priliku za Dinamo nije iskoristio raspoloženi Dani Olmo. Naime, u 17. minuti Olmo je pucao prema nebranjenom gol, ali vratar Malenica uspio se na vrijeme vratiti.

Gosti su poveli u 17. minuti nakon efektne akcije, Lopa je proigrao dubinsku loptu za Grezdu koji iskosa s lijeve strane preciznim udarcem matira Livakovića. Neočekivani pogodak malo je uzdrmao momčad Dinama koja se brzo uspjela sabrati, preuzela inicijativu, kontrolu igre i nastavila stvarati prilike. Tako je u 24. minuti Sigali imao matnu situaciju kad je nakon centaršuta Stojanovića iz blizine poslao loptu pored desne vratnice. Deset minuta kasnije Benković je prijetio glavom, a prije poluvremena Stojanović je ubacio s desne strane, a Soudani glavom s par metara loptu poslao u ruke vratara Osijeka.

U nastavak dvoboja Dinamo je ušao još motiviranije, čvršće s jasnom željom da preokrene negativan rezultat. Tako su u 54. minuti Modri imali sjajnu priliku za izjednačenje. Mudražija je skrivio jedanaesterac na kapetanu Antoliću, ali pokušaj Soudanija sa 11 metara obranio je vratar Malenica, a odbijenu loptu u praznu mrežu nije uspio poslati Hodžić. Samo minutu kasnije u igru je po prvi puta nakon dvije godine suspenzije ušao Arijan Ademi i pritom zaradio gromoglasan pljesak maksimirskih tribina.

Nakon sat vremena igre Olmo efektno šutira iskosa s ruba kaznenog prostora, ali sjajno je ponovno reagirao vratar Malenica. Iako su Modri dominirali u drugom dijelu, gosti su imali dvije ozbiljne prilike u 76. minuti. Prvo je vratar Livaković vrhunskom reakcijom spasio svoja vrata nakon opasnog kontranapada i pokušaja Grgića, a nakon kornera lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu.

Uspjeli su Modri ugurati loptu u mrežu u 78. minuti, ali Arijan Ademi se prema procjeni sudaca našao u nedozvoljenoj situaciji nakon asistencije Doumbije. Samo minutu kasnije Olmo je odlično šutirao, ali Malenica još jednom sjajnom reakcijom potvrđuje sjajnu formu. I, kad su već si mislili da će Osijek uzeti puni plijen, pojavio se Angelo Henriquez! U 95. minuti Lecjaks je ubacio jednu dugu loptu na drugu vratnicu gdje je Henriquez nogom poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Idući vikend Modri gostuju na Poljudu u derbiju kod Hajduka, a zatim 28. listopada dočekuju Rijeku u još jednom prvenstvenom derbiju. Dinamo je unatoč remiju povećao prednost ispred drugoplasirane Rijeke na pet bodova razlike.