Suci: Alberto Undiano Mallenco, Roberto Alonso, Juan Yuste, Raul Cabanero (svi Španjolska).

Young Boys (4-4-2): Von Ballmoos - Mbabu, Wuthrich, Von Bergen, Benito - Fassnacht (od 70. Aebischer), Sow, Sanogo, Sulejmani - Moumi Ngamaleu (od 81. Nsame), Hoarau. Trener: Gerardo Seoane.

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi - Hajrović (od 83. Kadzior), Gojak, Olmo (od 86. Šunjić), Oršić - Gavranović (od 74. Budimir). Trener: Nenad Bjelica.

Žuti kartoni: Sanogo (14.), Theophile (42.), Gavranović (66.)

Strijelci: 1:0 - Mbabu (2.), 1:1 - Oršić (40.)

Igrači Dinama u prvoj su utakmici play-offa Lige prvaka gostovali u Bernu kod Young Boysa gdje su upisali pozitivnih 1:1 uz lijepu i pametnu predstavu.

Trener Nenad Bjelica odlučio se za sljedeći sastav: Na golu Zagorac, u zadnjem redu standardni europski kvartet Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac. Kapetan Ademi igrao je kao defenzivni vezni, a ispred njega igrali su kao i u prijašnjim europskim utakmicama ove sezone Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić i u napadu Gavranović.

Trebalo je Modrima da se priviknu na umjetni travnjak u Bernu,a situaciju nije olakšao protivnik koji je od prvih minuta krenuo agresivno i brzo. Već u prvoj minuti Sulejmani je opasno šutirao iz daljine, što je karakteriziralo igru Young Boysa - okomita igra i mnoštvo udarac iz daljine. I, već u drugom napadu, drugoj minuti, Švicarci su poveli. Desni bek Mbabu pokrenuo je akciju, ispratio ubačaj Ngoumo Ngamaleua na prvu vratnicu i lijepo poentirao. Imali su Švicarci još prilike preko Sowa i Hoaraua, ali Zagorac je bio na mjestu.

Ipak, kako je vrijeme protjecalo, tako su se Modri sve bolje adaptirali na travnjak, uspostavili kontrolu igre i umirili napadačke težnje protivnika. Štoviše, Dinamo je krajem poluvremena opasno prijetio. Prvo je u 35. minuti nakon brze akcije Gojak iz izgledne pozicije poslao loptu preko gola. Da bi pet minuta kasnije Dinamo izjednačio nakon sjajne akcije. Olmo je ukrao jednu loptu, Theophile je okomito proslijedo za Hajrovića, koji sjajnom loptom u prostor izbacuje Oršića. Brzi Oršić sjurio se sam prema vrataru i precizno poentirao u donji desni kut za veliko izjednačenje.

U nastavku je Dinamo pokazao svoje pravo lice, gdje je zaustavio sve prednosti švicarskog prvaka i iz tranzicije radio mnogo problema. Pogotovo u intervalu od 57. do 61. minute kad su Modri stvorili tri velike prigode. Prvo je akciju koju je započeo Ademi i nakon brze kontre završio Hajrović oštrim udarcem, koji je obranio vratar Von Ballmoos. U 60. minuti brzu kontru povukao je Gavranović, dodao desno za Hajrovića koji nakon lažnjaka šalje loptu u vratnicu! I, samo minutu kasnije, nakon još jedne kontre Hajrović je pronašao Oršića koji je preciznim udarcem gađao desni kut gola, ali sjajnom paradom Von Ballmoos spašava svoju mrežu.

Do kraja susreta još jednom je švicarski prvak stvorio opasnu priliku preko desne strane, kad je u 67. minuti Moumi Ngamaleu ostao prekratak pored gola. Modri su još jednom pokazali karakter, organiziranu i momčadsku igru koja je donijela pozitivan rezultat uoči uzvrata.

I, nastavio je Dinamo s pozitivnom serijom rezultata u europskim utakmicama, koja sada traje već devet utakmica! Uz to, još uvijek i nakon četvrte utakmice, Modri su neporaženi protiv švicarskih predstavnika u Europi!

Pred Modrima sada slijedi subotnji prvenstveni okršaj protiv Lokomotive na Maksimiru, a zatim u utorak, 28. kolovoza, uzvratni susret protiv Young Boysa za ulazak su skupine UEFA Lige prvaka.