Suci: Mario Zebec, Jerko Crnčić, Vedran Đurak, Marko Matoc

NK Slaven Belupo: Marković - Purić, Međimurec, Musa, Goda - Katić, Vidović - Bogojević (od 46. Arap), Trebotić (od 70. Pejić), Bouadla - Ivanovski

GNK Dinamo: Livaković - Rrahmani, Benković, Sigali, Sosa -Doumbia - Moro (od 87. Gojak), Olmo, Antolić - Soudani (od 42. Ćorić), Henriquez (od 73. Hodžić)

Žuti kartoni: Sigali, Bogojević, Pejić, Doumbia

Strijelci: 0:1 Gojak (89.)

Nakon što je protiv Novigrada osigurao mjesto u četvrtfinalu Hrvatskog kupa, Dinamo je u 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na gostovanju u Koprivnici upisao minimalnu 1:0 pobjedu. U 87. minuti u igru je ušao Gojak koji se dvije minute kasnije upisao na listu strijelaca i donio Modrima vrijedna tri boda.

Trener Mario Cvitanović najavio je na konferenciji dan ranije da je jedini cilj pobjeda, a u susret sa Slaven Belupom krenuo je u sljedećem sastavu: Livaković na golu, desno je od prve minute igrao Rrahmani, lijevo Sosa, dok su stoperski par bili Benković i Sigali. U vezi su igrali Doumbia, zatim ispred njega Antolić, Moro i Olmo, a prema naprijed Henriquez i Soudani. Igrao je Dinamo u formaciji romba.

U prvih pola sata igre obje su momčadi igrale prema naprijed i tražile priliku za pogodak, ali igralo se većinu vremena na polovici domaćina. Vidjeli smo u prvih 20-ak minuta igre i sedam zaleđa (4 Dinamo, 3 Slaven Belupo) iz izglednih situacija, a najbolju je priliku za Modre u prvom dijelu imao Dani Olmo kada je u 25. minuti s nekih 20 metara silovito pucao pokaj desne vratnice.

Nešto kasnije Antolić je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a Olmo silovito iz poluvoleja loptu poslao preko gola Slaven Belupa. Spomenimo i to da je u prvom dijelu iz igre izašao Soudani koji je osjetio problem sa zadnjom ložom, a na terenu ga je zamijenio Ante Ćorić. Modri su tražili prostor za pogodak, ali obrana domaćina bila je na nivou.

U nastavku susreta dobru su kombinaciju odigrali Ćorić i Henriquez. Ante je s desne strane nabacio na prvu vratnicu, a Henriquez glavom poslao loptu malo pokraj gola. Nešto kasnije ponovno je Čileanac bio u dobroj situaciji, ali se malo poskliznuo i loptu s nekih 10-ak metara poslao pokraj gola.

Prvu ozbiljniju priliku domaćin je imao u 65. minuti kada je Ivanovski sam ušao u kazneni prostor Dinama i iskosa poslao loptu pokraj lijeve vratnice. Pokušavali su do kraja susreta Olmo i Ćorić, ali teško je bilo probiti domaću obranu.

U 89. minuti susreta Gojak koji je ušao tek dvije minute ranije u igru, zatresao je mrežu domaćina. Rrahmani je nabacio, a na drugoj vratnici Gojak glavom zatresao mrežu za 1:0. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Nakon 15 prvenstvenih kola te uoči nove reprezentativne pauze Modri su vodeća momčad s 37 bodova. Drugi je Osijek koji ima 27, a slijede Rijeka i Hajduk sa po 25 bodova.