Završnica Kupa Hrvatske

Kadeti osvojili duplu krunu

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

U trostrukom programu finala završnice Kupa Hrvatske sučelili su se Dinamo i Hajduk u tri kategorije – pioniri, kadeti i juniori. Kroz cijeli dan Ludbreg je gledao najbolje što Hrvatska ima od mladih nada koje dolaze na veliku scenu.

U 13 sati na teren stadiona NK Podravina u Ludbregu istrčali su kadetski uzrasti Dinama i Hajduka. U izvrsnoj predstavi dvije kvalitetne momčadi, Dinamo je slavio s 3:2 i tako osim što je osvojio Kup Hrvatske, osvojio je ove sezone duplu krunu! Ipak, na samom početku hladan tuš za Plave kreirao je Hajduk preko Šege koji je u 5. minuti poslao loptu u mrežu. Dinamo je dominirao kroz posjed igre, preuzeo sve konce igre i tražio izjednačenje. Tako je u 20. minuti iz kaznenog udarca Jurica Pršir izjednačio rezultat.

U nastavak je Dinamo ušao još angažiranije i nakon devet minuta nastavka poveo. Antonio Marin namjesto je loptu na 20-ak metara iskosa prilikom slobodnog udarca, i sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu za 2:1. Iako je Hajduk od 47. minute igrao s 10 igrača (crveni karton Krekoviću), uspjeli su Splićani izjednačiti u 57. minuti kad je nakon centaršuta u kaznenom prostoru najbolje reagirao Blagaić. Igrala se 63. minuta kad je Dinamo postigao odlučujući pogodak.  Nakon brze tranzicije, loptu je na desnoj strani primio Ernst i ubacio na drugu vratnicu, gdje je akciju pratio Šipoš i lako pospremio loptu u mrežu za konačnih 3:2.

- Nije bilo lako, Hajduk je odlična momčad, mi smo imali svojih kadrovskih problema, no na kraju smo ipak slavili. Bilo je dobrih, bilo i loših stvari, ali o tom potom, sad sam zadovoljan što smo osvojili dvostruku krunu - rekao je Dinamov trener Ivan Prelec.