Autor fotografije: Miranda Cikotic/PIXSELL

HNK HAJDUK - GNK DINAMO 1:2 (1:1)

Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo

Stadion Poljud, 22.4.2018.

Glavni sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Borut Križarić, Dalibor Conjar, Igor Pajač, Dario Bel. Četvrti sudac: Goran Pataki.

Gledatelja: 31.751

HNK Hajduk (4-2-3-1): Letica - Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow - Bašić (od 67. Hamza), Radošević, Caktaš - Said, Futacs (od 61. Tičinović), Gyurcso. Trener: Željko Kopić.

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković- Stojanović, Rrahmani, Benković, Sosa - Ademi, Doumbia - Soudani, Ćorić (od 72. Fiolić), Hajrović (od 61. Gojak) - Gavranović (od 90+2. Lecjaks). Trener: Nikola Jurčević.

Žuti kartoni: Lopez (12.), Doumbia (24.), Ademi (31.), Rrahmani (44.), Radošević (47.), Fiolić (76.)

Strijelci: 0:1 - Gavranović (14.), 1:1 - Caktaš (25.), 1:2 - Gavranović (59.)

Mario Gavranović je na prepunom Poljudu s dva pogotka donio Dinamu vrlo bitnu pobjedu (2:1) nad Hajdukom i povećao bodovnu prednost na velikih osam bodova pet kola prije kraja!

Prvi dio susreta na Poljudu obilježila je isprekidana igra, s puno nervoze i grešaka. Dinamo je bolje otvorio utakmicu, već u 7. minuti Hajrović je iz slobodnog udarca zamalo iznenadio Leticu. Tri minute kasnije sjajnu priliku za Dinamo propustio je Gavranović, koji se sjajno izborio za udarac, ali njegov pokušaj otišao je pored lijeve vratnice.

Borbeni Dinamo došao je u vodstvo nakon 14 minuta igre. Ćorić je izveo korner, Benković je loptu prenio na drugu vratnicu gdje Doumbia pogađa gredu, a na odbijenu loptu natrčao je Gavranović koji glavom dovodi Plave u zasluženo vodstvo. Bio je to peti pogodak Gavranovića u njegovom 11. nastupu u plavom dresu. Hajduk je došao do izjednačenja u periodu isprekidane igre, igrala se 25. minuta kad je Caktaš pogodio mrežu Dinama iz slobodnog udarca.

Do kraja prvog poluvremena Hajduk je prijetio preko Saida u 30., odnosno Gyurcsa u 34. minuti, ali Livaković je bio siguran. S druge strane, Dinamo je opasno zaprijetio u 37. minuti kad je Hajrović šutirao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali Letica je bio na mjestu.

Prvih nekoliko minuta nastavka susreta pripalo je Hajduku koji je u dva navrata opasno prijetio, ali sjajni Dominik Livaković otklonio je svaku opasnost. Prvo je u 48. minuti Livaković s gol crte sjajno obranio udarac glavom Futacsa, a zatim dvije minute kasnije ponovno je sjajnom intervencijom obranio udarac Saida. Nakon desetak minuta nastavka, Dinamo je preuzeo inicijativu i pokazao svoju snagu. Prvo je Hajrović prijetio iz blizine, ali njegov udarac u posljednji trenutak blokirala je obrana Hajduka. U 56. minuti sjajnu priliku propustio je Ćorić koji je nakon asistencije Soudanija šutirao ravno u vratara Hajduka.

Nakon sat vremena igre Dinamo je ponovno došao do vodstva, koje će, pokazalo se, biti odlučujući trenutak hrvatskog derbija. Gotovo je iz identične prilike kao kod prvog gola, Gavranović postigao svoj drugi, presudan pogodak. Ponovno je korner izveo Ćorić, na prvoj vratnici loptu je krivo procijenio Said, a u petercu je poklon spremno dočekao Gavranović koji iz blizine šalje loptu u mrežu!

Do posljednjeg sučeva zvižduka Dinamo je kontrolirao utakmicu, nije dozvolio Hajduku da izjednači (sjajne intervencije Livakovića nakon dva udarca Gyurcsa) i osvojio ključna tri boda na putu do naslova prvaka. Plavi su tako uništili zadnje nade o tituli koje su tinjale u Hajduku. Pred Dinamom je novi derbi, u subotu, 28. travnja u Maksimir dolazi Rijeka.