Reprezentacije

Gavranović i Gojak poentirali za svoje države

Autor fotografije: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Velika većina reprezentativaca Dinama nastupala je za svoje reprezentacije u prijateljskim utakmicama. Dvojica prvotimaca Dinama postigli su golove za svoje nacionalne vrste posljednjeg dana prije povratka klupskim obavezama.

Napadač Švicarske Mario Gavranović odigrao je ključnu ulogu u visokoj 6:0 pobjedi svoje reprezentacije nad Panamom. Prvo je u 22. minuti asistirao Džemailiju za pogodak, zatim je sudjelovao u akciji kod pogodaka Zubera, a u 49. minuti postigao je svoj peti pogodak (u 13. nastupu) u dresu Švicarske. Nakon ljeta 2014. ponovno je zaigrao za Švicarsku, prošlog tjedna odigrao je 29 minuta protiv Grčke u Ateni, a protiv Paname je startao u prvih 11, prvi put nakon kolovoza 2013. i utakmice protiv Cipra.

Ofenzivni vezni Amer Gojak također je poentirao za svoju reprezentaciju. U 4:0 gostujućoj pobjedi U-21 reprezentacije BIH nad Lihtenštajnom, u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Gojak je postigao posljednji pogodak na susretu u sudačkoj nadoknadi. Podsjetimo, ovo je Gojaku četvrti pogodak u 16. nastupu za mladu reprezentaciju BIH.

Nadodajmo, kako je za Makedoniju (1:1 - Azerbajdžan) posljednjih 20 minuta odigrao Arijan Ademi, dok je Hilal Soudani odigrao cijelu prijateljsku utakmicu u 2:1 porazu Alžira protiv Irana. Za Hrvatsku U-21 reprezentaciju, koja je s 4:0 svladala vršnjake iz Moldove u sklopu kvalifikacija, nastupali su: Borna Sosa, Nikola Moro, Ivan Fiolić i Ante Ćorić.