Imotski – Dinamo II 2:0

Dinamo II zaključio sezonu

Ivan Markota prvi put u obrambenom redu, Mihael Briški tek drugi put u sastavu, Tomas Dadić i Frane Vidović debitirali... Dinamo II ove je nedjelje silom (ne)prilika morao istrčati u takvom, pomalo izmijenjenom ruhu. U dvoboju zadnjega kola Druge HNL Imotski je na svom travnjaku u Gospinu docu svladao Zagrepčane s 2:0 što znači da je momčad trenera Marija Cvitanovića natjecanje zaključila na petom mjestu sa 47 osvojenih bodova.

Imotski je, pak, ovom pobjedom preskočio Zagreb i „pobjegao“ sa samog začelja, ali nije „pobjegao“ Trećoj HNL. Imoćani su zauzeli konačno 11. mjesto koje ih vodi u niži razred natjecanja.

Ipak, domaći ove nedjelje nimalo nisu izgledali kao trećeligaš. Naprotiv, postigli su dva pogotka, pritom priredili i nekoliko dopadljivih akcija i prilika... Mrežu su tresli u razmaku od četiri minute. Prvo je Kristian Puljić u 69. minuti povukao kontranapad, pretrčao više od polovice terena da bi u nastavu akcije Roko Zvonimir Strika pucao s ruba kaznenoga prostora, vratar Dario Miškić odbio loptu, ali tek do Dalibora Mandarića koji ju je proslijedio u mrežu.

Nedugo potom imotski Argentinac Juan Manuel Varea spretno je reagirao pred Dinamovim petercem i postigao drugi pogodak domaćih. Već je u sljedećoj akciji Miškić zaustavio novi snažan Mandarićev udarac. Imali su domaći priliku još na otvaranju dvoboja kad je Ante Serdarušić iz slobodnog udarca pogodio vratnicu...