Dinamo II – Orijent 3:1

Uspješna premijera trenera Cvitanovića

Autor fotografije: CROPIX

Završnicu utakmice dočekali su s devetoricom juniora na terenu, a zadnji je pogodak potpisao debitant Ante Crnac, najmlađi akter u zapisniku. U ovakvom je, vedrom i poticajnom ozračju prošla uspješna premijera Igora Cvitanovića na mjestu trenera Dinama II. Upravo u duhu svoje igračke karijere u kojoj je postao najbolji klupski strijelac u povijesti HNL-a, zaigrao je – otvoreno i efikasno. Plavi su u dvoboju 25. kola Druge HNL svladali riječki Orijent s 3:1 što je ujedno i najefikasnija izvedba Dinama II u zadnjih 10 utakmica.

Ipak, poveli su – gosti. Ivan Smolčić bio je i redatelj i glavni akter vodećega Orijentova gola. U 35. je minuti silovito pucao s desne strane, Mate Crnčević odbio loptu, a na nju natrčao Emanuel Črnko nakon čijeg ju je snažnog udarca vratar Nikola Čavlina skrenuo u korner. Udarac iz kuta izveo je Mateo Monjac, a upravo Smolčić glavom skrenuo u mrežu.

Plavima su trebale tek dvije minute za izjednačenje, i to po sličnoj matrici. Martin Baturina ubacio je desnom nogom s lijevoga krila, a Damjan Daničić na vrhu peterca glavom pogodio za 1:1. Štoviše, malo je nedostajalo da Daničić na identičan način posve preokrene rezultat. Samo četiri minute nakon izjednačujućega gola ponovno je dohvatio loptu glavom na vrhu peterca. Loptu je iz slobodnoga udarca ubacio Ivan Šaranić, ali Daničić je nije uspio najbolje zahvatiti pa ju je Carlo Berković bez suviše je poteškoća prigrlio u naručje.

No, u sučevoj nadoknadi prvoga poluvremena sveprisutni Šaranić izborio je i realizirao jedanaesterac i tako u razmaku od samo 10 minuta doveo plave iz rezultatske negative u - vodstvo. Presjekao je loptu na sredini igrališta, povukao kontranapad pri čemu ga je u kaznenom prostoru srušio Dominik Mulac.

Priču je zaključio debitant Crnac u 77. minuti. Tomislav Krizmanić je, nakon kombinacije sa Šaranićem, pronašao Crnca na lijevoj strani, a maksimirski kadet silovito lansirao loptu u suprotni kut pri čemu se odbila od vratnice u gol.

Dinamo II imao je problema još u početnoj fazi utakmice jer zbog ozljede je travnjak morao napustiti stoper Stefan Milić već nakon 18 minuta igre pri čemu ga je zamijenio Crnčević.

Gosti su blizu pogotku bili još u 25. minuti kad je Kristian Fućak uzeo loptu na lijevoj strani pa efektno desnom vanjskom zavrnuo na drugu vratnicu gdje je Monjac iz prve potegnuo pored gola. Smolčić je, pak, početkom drugoga dijela s desetak metara s lijeve strane iz okreta silovito gađao suprotni kut, ali je Čavlina paradom izbio loptu. Smolčić je pokušao i u 79. kad je natrčao na ubačenu loptu i glavom ju posla pored gola.

Dinamo II je u “uvertiri” trećega gola također priredio “nered” u suparničkom kaznenom prostoru. Daničić je ubacio s lijeve strane, a Šaranić u obećavajućoj situaciji, sam pred vratarem, nije najbolje zahvatio loptu pa ju je Berković ipak uspio uhvatiti.

Sljedeće iskušenje plavi imaju 24. travnja u gostima kod Junaka u Sinju.

Zagreb, 12. travnja

Druga HNL, 25. kolo

Stadion Kranjčevićeva

Dinamo II: Čavlina – Hrvoj, Milić (19. Crnčević), De Haas, Daničić – Duvnjak; Šaranić, Krizmanić, Svržnjak (64. Vasilj), Baturina (64. Crnac) – Mijić (84. Barišić)

Trener: Igor Cvitanović

Orijent: Berković – Smolčić, Mulac, Tadejević, Švrljuga – Gadže (89. Bosančić), Fatić, Hodža (64. Gerc); Črnko (84. Srzentić) – Monjac, Fućak

Trener: Damir Milinović

Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec), Gledatelja: utakmica bez gledatelja

Strijelci: 0:1 Smolčić (35.), 1:1 Daničić (37.), 2:1 Šaranić (45+1. - 11 m), 3:1 Crnac (77.)