Sesvete – Dinamo II 3:2

U dvoboju punom preokreta bodovi pripali Sesvećanima

Pet pogodaka i dva velika rezultatska preokreta obilježili su okršaj Sesveta i Dinama II u 20. kolu Druge HNL. U dvoboju u kojem su domaći poveli s 1:0, plavi potom preokrenuli rezultat u svoje vodstvo s 2:1 na kraju su uz dva brzopotezna gola početkom drugoga dijela ipak slavili Sesvećani s konačnih 3:2. Maksimirski su nogometaši posebno bili ljutiti što je velikogorički sudac Ivan Čužić odmahnuo rukom nakon što je sesvetski branič Mislav Komorski u svom kaznenom prostoru u punom naletu srušio Dennisa Gyamfija. Bilo je to u 49. minuti pri vodstvu Dinama II s 2:1.

Mrežu plavih načeo je Mateo Topić u 5. minuti, a gosti su ubrzo potom dvama pogocima uspjeli rezultatsku negativu pretvoriti u – pozitivu. Samo pet minuta nakon gola Sesvećana sjajnu su akciju na drugoj strani, uz „produženi“ dupli pas, dakle sa četiri uzastopna uzajamna dodavanja, pokrenuli Ivijan Svržnjak i Patrik Mijić. Loptu je u mrežu zakucao Svržnjak da bi se 20 minuta kasnije Mijić prometnuo od prvotne uloge asistenta u – strijelca. Tomislav Duvnjak na lijevoj je strani uz gol-aut crtu efektno petom proigrao Milana Vukotića koji se spretnim driblingom oslobodio čuvara, zavrnuo u sredinu, a Mijić glavom zabio za vodstvo.

Maksimirski je vratar Renato Josipović ubrzo potom „iščupao“ loptu ispod grede nakon silovitog udarca Mihovila Gelje da bi minutu prije kraja prvoga dijela Gyamfi ubacio pred gol, a Vukotić glavom poslao loptu malo pored gola.

Upravo nekako u to vrijeme uz bolnu je grimasu teren morao napustiti teže ozlijeđeni sesvetski vezist Lazar Vujanić kojem je stradala fibula pri čemu je na nosilima prevezen na daljnji liječnički tretman.

Sesvete su do pobjede došle dvama golovima u razmaku od jedne minute: prvo je Matija Malekinušić ubacio s desna, a Adrian Zenko spretno primirio loptu i s desetak je metara smjestio u mrežu, da bi u 52. uslijedila „minijatura“ Brune Sunagića, koji je projurio lijevim krilom, „prokrčio“ put kroz Dinamovu obranu, izbio sam pred vratara i pogodio za pobjedu.

Bili su gosti nadomak izjednačenja, pritiskali obranu, stvarali prilike pri čemu je najveću propustio Mijić u 76. minuti kad je s lijeve strane izbio sam pred vratara Marka Mikulića koji je spasio naoko čisti pogodak.

U sastavu Dinama II ovom je prilikom debitirao novopridošli napadač Tomislav Turčin uskočivši s klupe pet minuta prije kraja dvoboja. Sljedeće iskušenje plavi imaju 7. ožujka kad će u Kranjčevićevoj ugostiti Solin.

Zagreb, 26. veljače

Druga HNL, 20. kolo

Igralište Sv. Josip Radnik

Sesvete: M. Mikulić – Sabljo, Večerić, Komorski, Kastrati – Vujanić (45. Zenko), Kožić; Malekinušić (86. Hlevnjak), Topić (46. Majić), Montano (46. Sunagić) – Geljić (90+2. Brigić)

Trener: Dino Babić

Dinamo II: Josipović – Gyamfi (85. Turčin), Jelenić, De Haas, Daničić – Crnčević; Kapitanović, Svržnjak (75. Hrvoj), Duvnjak, Vukotić (55. Karrica) – Mijić

Trener: Ivan Prelec

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica), Gledatelja: utakmica bez gledatelja

Strijelci: 1:0 Topić (5.), 1:1 Svržnjak (9.), 1:2 Mijić (29.), 2:2 Zenko (51.), 3:2 Sunagić (52.)

Slike: Goran Mehkek / CROPIX