Nakon utakmice

Trener Krznar: Ponosan sam na dečke, možemo ponoviti ovakvu sezonu

Sad nakon utakmice smo tužni, ali već sljedeći dan prevladat će ponos zbog onoga što je naša momčad napravila, istaknuo je Dinamov trener Damir Krznar neposredno nakon gostovanja u Španjolskoj gdje je Villarreal svladao maksimirsku momčad s 2:1 i prošao u polufinale Europa lige.

– Ponosan sam na naše dečke, na njihovu borbu i želju. U prvom poluvremenu naš blok nije izdržao, u pripremi je scenarij bio izdržati prvi dio s nulom pa u drugom napasti svim snagama i pokušati doći do gola. Ostaje žal za primljenim drugim golom. Dojma smo da smo sa zaostatkom od jednog pogotka imali šanse. ali taj nas je drugi gol malo sputao. Ipak, smogli smo snage, u drugom smo poluvremenu imali šanse. Da je Lovro Majer na otvaranju drugoga dijela zabio onu veliku priliku i smanjio na 2:1 bilo bi još više nade. Unatoč svemu, ne možemo ni za čim žaliti, ponosan sam na dečke, na naš europski put i vjerujemo i nadamo se da i sljedeće sezone možemo pružiti slične igre u Europa ligi ili možda u natjecanju na stepenici više, u Ligi prvaka – dodao je trener Krznar.

Bruno Petković ipak je zaigrao od prve minute, ali unatoč svemu nije bilo suviše manevarskog prostora u izgradnji napada.

– Očekivali smo da ćemo postaviti naš blok na centru ili malo preko centra, ali nismo uspjeli u tom dijelu zadržavati suparnika. Morali smo se spuštati jer Villarreal je vrlo kvalitetna momčad. Bio sam iznimno zadovoljan s prvih 15, 20 minuta bez obzira na poluprilike koje su stvarali domaći. Nije bilo puno trenutaka za otići u napad, ali to je utakmica na takvoj razini. Moraš dočekati svoje dvije, tri prilike u cijeloj utakmici i pritom sačuvati svoj gol. Mi smo te prilike stvorili, ali nismo uspjeli u onom dijelu da sačuvamo svoj gol. A, Petković... Iznenađuje nas praktički još od dana kad se ozlijedio, ta njegova strahovita želja i volja da se što prije vrati. Ovo je “nadnaravno” kako se brzo vratio nakon takve ozljede. Zadnjih je dana fenomenalno trenirao. Pokazao je da je spreman i odluka je bila jednostavna i razumna.

Dinamo je u drugih 45 minuta krenuo otvoreno i tada je sve izgledalo osjetno bolje.

– Uspjeli smo podignuti tu liniju preko centra, stvoriti petorku koja je napadala, napravili smo dosta “nereda” Villarrealu. Kažem, da je Majerova lopta u 49. minuti završila u golu, možda bi bilo nešto bolje, otvorile bi se bolje opcije, ali nema veze.

Može veseliti sjajan karakter igrača, do zadnjeg su trenutka vjerovali u mogući preokret.

– Tako je, moram ih pohvaliti. Bez obzira na to što je u prvom poluvremenu možda djelovalo kao da nismo dovoljno hrabri ili agresivni, dečki su dali zadnji atom snage, svi do jednog. Svatko koga sam mijenjao ljutio se pitajući “zašto ja” i to je dobro. Znači da su htjeli i dalje izgarati bez obzira na to što nas čeka jako težak raspored. Nitko od njih nije se želio čuvati već dati sve od sebe i to nam može ići na čast. Dečki su sad tužni, osjećaju da su podbacili, ali nemaju pravo misliti tako. Napravili su veliki rezultat, ovo je utakmica u kojoj nas je pobijedio bolji suparnik. Nismo podbacili nego je suparnik bio bolji. Ma, tek će vremenom shvatiti koliko su veliki rezultat napravili i na tome im čestitam.

Sad su velika očekivanja i od nastavka sezone, ali visoko je postavljena ljestvica i za buduća europska iskušenja.

– “Razmazili” smo i sami sebe. Zaista smo vjerovali da možemo proći i ovu stepenicu. U ovom trenutku ne možemo reći da je malo nedostajalo, ali i dalje smo dojma da smo možda mogli proći. Dogurali smo daleko, nadamo se da će ova momčad ostati na okupu. Ako ste primijetili, svake godine idemo korak po korak, rastemo i svi vjerujemo da možemo i sljedeće sezone ponoviti nešto slično. Svi smo uvjereni da možemo zadržati momčad na okupu. No, Dinamo sad mora završiti zadatak koji je pred njim, a  to je osvajanje naslova prvaka. Tražit ću od igrača da se nametnu kroz HNL, da zasad zaborave na reprezentaciju, bilo A ili mladu, jer dotad još moraju naporno raditi i potvrditi sve što su dosad gradili. HNL je uvijek bio naš prvi plan – zaključio je trener Krznar.