Dinamo II – Dugopolje 2:0

Šaranić dvaput pogađao s bijele točke za dva gola i tri boda

Autor fotografije: CROPIX

Dva udarca s bijele točke, dva gola, jedan strijelac, tri boda... Ovako izgleda „matematički izračun“ s nedjeljnoga dvoboja 29. kola Druge HNL u kojem su nogometaši Dinama II svladali Dugopolje s 2:0. Novi trener mlade maksimirske momčadi, Igor Cvitanović, dojmljivo je startao u svoj aktualni mandat na klupi: u četiri je utakmice od mogućih 12 bodova osvojio 10.

Oba je pogotka protiv Dugopolja, u razmaku od 15-ak minuta, postigao Ivan Šaranić udarcima s bijele točke. Prvo je zabio u 63. minuti nakon što je dugopoljski lijevi branič u svom kaznenom prostoru zakasnio na loptu i pogodio Dinamova napadača Patrika Mijića. Drugi je kazneni udarac uslijedio u 79. minuti kad je u gostujućem kaznenom prostoru, nakon udarca iz kuta, povučen maksimirski branič Justin de Haas. U tim je trenucima stoper Dugopolja, Igor Čerina morao napustiti teren zbog drugoga žutog kartona.

Gosti su se nešto ranije, u 71. minuti, bunili tražeći jedanaesterac nakon pada njihova napadača u gužvi u kaznenom prostoru. Plavi su, pak, u smiraju utakmice ukazivali da je gostujući branič u svom šesnaestercu igrao rukom...

Dinamo II bio je nadomak pogotku još u 77. minuti, dakle u akciji koja je prethodila drugom kaznenom udarcu. Šaranić je pokrenuo napad, Tin Hrvoj zavrnuo s desne strane u sredinu, mladi Ante Crnac ponovno poslao udesno na vrh peterca. Loptu je ondje opet dočekao Šaranić, silovito gađao u bliži kut, ali je vratar Josip Silić uspio skrenuti loptu u korner. Nakon tog udarca iz kuta osvanuo je jedanaesterac kojim su plavi povisili vodstvo.

Dinamo II još je u prvom dijelu nekoliko puta zaprijetio. Martin Baturina u 14. je minuti s lijeve strane izbio sam pred Silića, ali dugopoljski je vratar bio uspješniji u situaciji „jedan na jedan“. Četiri minute kasnije s te iste strane nadirao je Mijić, ali Silić je uspio skrenuti loptu. Šaranić je u 31. minuti spretno podvalio loptu u prostor za Mijića, koji je, ponovno s desne strane, gađao bliži kut i uzdrmao – vratnicu.

Početkom drugoga poluvremena Tomislav Duvnjak presjekao je loptu, u nastavku akcije Baturina pronašao Bernarda Karricu koji je s lijevoga krila zavrnuo na drugu stranu, a Šaranić sa 17 metara lijevom nogom gađao suprotne rašlje. Lopta je prohujala malo iznad gola.

Mladi maksimirski nogometaši u srijedu će u 17 sati na igralištu Stjepan Spajić u Sigetu sučeliti protiv Hrvatskog dragovoljca u ranije odgođenoj utakmici 26. kola.