Trener Nenad Bjelica

Raduje nas pobjeda, neke smo igrače htjeli odmoriti za srijedu

Autor fotografije: Goran Stanzl/Pixsell

Zasluženo smo pobijedili, izveli smo momčad koja dugo nije igrala zajedno ili da budem precizniji – nikad nije igrala zajedno, naglasio je Dinamov trener Nenad Bjelica nakon pobjede  u prvenstvenom ogledu protiv gradskoga suparnika Lokomotive s 1:0.

– Bilo je dosta teško, pogotovo na početku. Trebalo je malo vremena da igrači koji nemaju ritam utakmica uđu malo bolje i počnu se dizati iz minute u minutu. Sredinom prvoga poluvremena imali smo neke polušanse od kojih Majer dva, tri šuta pa Hajrović, Ivanušec... Više su to, dakle, bili šutevi nego šanse. Pritom smo dobro stajali defenzivno. U drugom poluvremenu smo zabili gol koji nam donosi tri boda što nas jako raduje. Imamo još jednu utakmicu, u srijedu protiv Rijeke, nadam se još jednom kvalitetnom nastupu i nova tri boda – dodao je trener Bjelica.

Kakav je zdravstveni karton? Hoće li Arijan Ademi i Marin Leovac biti spremni za srijedu?

– Leovac sigurno ne. Vidjet ćemo kakvo će biti stanje s Ademijem. Sad smo imali praktički desetoricu novih, dakle onih koji nisu igrali zadnju utakmicu protiv Manchester Cityja. Jedino je Livaković bio iz tog sastava. Vratar Zagorac osjetio je bolove u leđima, nismo htjeli riskirati. Vjerojatno bi on branio da je bio spreman. Za utakmicu protiv Rijeke opet ćemo na raspolaganju imati one koji su igrali protiv Manchester Cityja, a koje smo sad morali malo odmoriti. Ovo nam je bila 33. utakmica u sezoni, mnogi od njih odigrali su većinu tih dvoboja i željeli smo ih imati spremnije za utakmicu koja nam dolazi u srijedu.

Ovo vam je bila sedma pobjeda s rezultatom 1:0 ove sezone. Kakva je šansa da i Rijeku pobijedite s 1:0?

– Vidjet ćemo, ja to odmah danas potpisujem! Najvažnije su pobjede u ovom trenutku. Teška je polusezona iza nas, trebalo je držati vrhunsku formu. Bez obzira na 1:0, nijedna od tih pobjeda nije bila ugrožena niti u jednom trenutku. Sve su mogle biti rezultatski izraženije, ali spletom okolnosti je završilo tako. I u srijedu ću biti sretan s bilo kojom pobjedom.

Kako ste zadovoljni nastupom mladoga Marka Đire?

– Bio je odličan. Diže se iz utakmice u utakmicu. Nije mu lagano igrati malo za B momčad, malo s nama, malo International Cup... Ali, s nama je zadnja tri, četiri mjeseca. Mislim da apsolutno pokazuje da možemo na njega računati u budućnosti – zaključio je trener Bjelica.