Dinamo II – Orijent 2:2

Pobjeda izmaknula u zadnjoj minuti, debitirao Godoy

Autor fotografije: Goran Stanzl/PIXSELL

Na trenutak se učinilo kao da je sve isto kao jesenas: isti suparnici, isti rezultat, isti strijelac u zadnjoj minuti... Jedino je drukčija kulisa: umjesto riječke Krimeje ovaj su se put sučelili na terenu u Kranjčevićevoj. Nogometaši Dinama II i Orijenta u subotu su na otvaranju proljetnoga dijela natjecanja u Drugoj HNL „reprizirali“ njihov međusobni okršaj iz jesenskoga dijela sezone. I tada je, baš kao i sad, konačan rezultat bio 2:2; i tada je, baš kao i sad, Orijent lovio izjednačenje u zadnjim sekundama; i tada je, baš kao i sad, Orijentov desnokrilni napadač Kristian Fućak spasio bod Riječanima upravo u tim završnim sekundama... Štoviše, čak su trojica igrača mrežu tresli i tada i sada.

Subotnji dvoboj u Kranjčevićevoj ćemo, osim po vrlo dobroj utakmici začinjenoj sa četiri pogotka i brojnim prilikama, pamtiti i po Dinamovoj privremenoj selidbi u Kranjčevićevu zbog uređenja maksimirskog terena Hitrec-Kacian, ali i po premijernom nastupu argentinskoga juniorskog reprezentativca Matiasa Godoya. U igru je uskočio u 66. minuti, vrlo dobro se snašao, a pritom kreirao možda najljepšu akciju na utakmici.

U 87. je minuti dohvatio loptu 30-ak metara od vrata i u nezadrživu slalomu kroz suparničku obranu nanizao četvoricu igrača i „izronio“ sam pred vratara... No, riječki čuvar mreže Carlo Berković uspio mu je zaustaviti udarac u situaciji „jedan na jedan“. Ovom je obranom ujedno ostavio svoju momčad u igri za izjednačenje. A, baš se to i dogodilo u 90. minuti. Fućak je, nakon dodavanja Vedrana Gerca, spretno primio loptu u kaznenom prostoru i proslijedio ju u mrežu.

Dinamo je poveo u 6. minuti kad je Kim Gyu Hyeong povukao napad plavih pa sa 17 metara, malo iskosa s desne strane, efektno pogodio suprotnu „malu mrežu“. Gosti su izjednačili u 33. minuti nakon udarca iz kuta kad je Miroslav Iličić glavom lansirao loptu u mrežu. Novo vodstvo plavima osigurao je Leon Šipoš u 57. minuti iz jedanaesterca. Prethodno je sveprisutni Kim Gyu Hyeong utrčao u kazneni prostor pri čemu ga je prekršajem zaustavio vratar Berković.

Desetak minuta kasnije Tomislav Krizmanić je s 15 metara pogodio riječku vratnicu da bi gosti na sličan način uzvratili u 78. minuti. Nakon Gercova slobodnog udarca vratar Renato Josipović odbio je loptu u vratnicu, na nju natrčao Fućak koji je pokušao glavom, ali je Kim Gyu Hyeong u skoku uspio odbiti loptu u gredu...

Dinamo II nakon 17 kola zadržao je peto mjesto na ljestvici, a sljedeće iskušenje u Drugoj HNL čeka ga u petak, 28. veljače, u Sigetu protiv Hrvatskog dragovoljca.

– Mislim da smo zaista mogli uživati u dobroj nogometnoj predstavi, protiv sebe smo imali Orijent, kandidata za plasman u Prvu HNL. Mislim da smo u potpunosti kontrolirali igru, pogotovo u prvom poluvremenu, neutralizirali smo njihove vrline, pogotovo kontranapade u čemu su oni s isturenim Iličićem i krilima Fućakom i Črnkom iznimno opasni. Imali smo posjed, ali primili smo gol iz prekida što je njihov forte. Mislim da smo zaslužili više, da smo kod 2:1 iskoristili neku od one dvije, tri uzastopne prilike, bilo bi drukčije, ali nogomet je takav. Malo nam se uvukla i nervoza u zadnjim minutama, oni su igrali dugim loptama i nekako su nas „ugurali“ u gol – istaknuo je trener Dinama II, Igor Jovićević.

Zagreb, 22. veljače

Druga HNL, 17. kolo

Stadion Kranjčevićeva

Dinamo II: Josipović – Hujber, Kim H., Jelenić, Daničić – Franjić; Jovićević (66. Godoy), Kim G., Krizmanić (90+1. Olmo), Kapitanović (77. Bagarić) – Šipoš

Trener: Igor Jovićević

Orijent: Berković – Vidas (77. Ivančević), Mulac, Tadejević, Travaglia – Mohorovičić, Šantek (68. Gerc); Fućak, Liber, Črnko – Iličić (86. Fumić)

Trener: Fausto Budicin

Sudac: Marko Cestarić (Sisak), Gledatelja: 200

Strijelci: 1:0 Kim G. (6.), 1:1 Iličić (33.), 2:1 Šipoš (57. - 11m), 2:2 Fućak (90.)