Dinamo – MOL Fehervar 2:1

Petković „kaznio“ suparnika iz slobodnog udarca

Autor fotografije: Boris Kovacev/Cropix

Činilo se da je Bruno Petković svu ljutnju iskalio u trenutku izvođenja slobodnoga udarca, kao da je sve svoje nezadovoljstvo grubom i suviše oštrom igrom suparnika kanalizirao prema – lopti. U 78. ju je minuti lansirao preko „živoga zida“ u mrežu i tako zaključio ovu pomalo neobičnu utakmicu. Dinamo je ovim pogotkom svladao mađarski MOL Fehervar s 2:1 u svom jedinom dvoboju na pripremama u Rovinju. Mađari su zaigrali suviše agresivno i žustro, sa startovima na rubu ozljeda, što je pogotovo neobično za utakmicu pripremnoga, prijateljskog karaktera. Štoviše, njihov je lijevi stoper, Attila Fiola, devet minuta prije kraja morao napustiti teren zbog – crvenoga kartona.

Tako je, primjerice, Joško Gvardiol već u 19. minuti napustio travnjak nakon što je pretrpio nekoliko pregrubih nasrtaja suparničkih napadača. Dinamov je trener Zoran Mamić pomalo dozirao napore i kombinirao sastav jer dio igrača istoga je dana, u prijepodnevnim satima, odigrao trening dvoboj protiv Dinama II u trajanju od 45 minuta. „Senatori“ su pobijedili s 1:0 pogotkom Izeta Hajrovića. Tako je, primjerice, već nakon 23 minute dvoboja protiv Mađara zamijenio šestoricu igrača, a dodatno momčad osvježio na startu drugoga poluvremena s nove četiri zamjene. Priliku je u zadnjih pola sata dobio i mladi vratar Renato Josipović. Trener Mamić protiv Mađara je koristio ukupno 22 igrača.

Momčad Fehervara povela je u 13. minuti kad je napadač Budu Zivzivadze pucao s 15 metara s lijeve strane, lopta je pritom okrznula Kevina Theophilea i u neugodnom luku odsjela u mreži. Sedam minuta kasnije Hajrović je zavrnuo s desna na „drugu vratnicu“, Mislav Oršić pucao, a sudac procijenio da je lopta pritom udarila mađarskoga braniča Adriana Rusa u ruku. Loptu je na bijelu točku namjestio sam Oršić i zabio za izjednačenje.

Pobjedonosni je pogodak, dakle, „potpisao“ Petković iz slobodnoga udarca s dvadesetak metara s lijeve strane vješto lansiravši loptu u bliži kut.

Rovinj, 14. siječnja

Prijateljska utakmica

Stadion Valbruna

Dinamo; do 24. minute: Livaković – Moharrami, Theophile, Franjić, Gvardiol (19. Leovac) – Burton; Hajrović, Ćuže, Ivanušec, Oršić – Gavranović; od 24. minute: Livaković (61. Josipović) – Stojanović, Lauritsen, Franjić (46. Perić), Leovac – Burton (46. Jakić); Kastrati, Ćuže (46. Majer), Ivanušec (46. Ademi), Atiemwen – Petković

Trener: Zoran Mamić

MOL Fehervar:; do 61. minute D. Kovacs – Rus, Stopira, Fiola – Bamgboye, Nikolov, Tamas (46. Musliu), Houri, Hangya – Zivzivadze, Petryak; od 61. minute: Tordai – Musliu, Stopira, Fiola – Bamgboye, Dardai, I. Kovacs, Nikolov, Hangya – Geresi, Nikolić

Trener: Gabor Marton

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 0:1 Zivzivadze (13.), 1:1 Oršić (20. - 11m), 2:1 Petković (78.)