Dinamo – Slaven Belupo 2:0

Nova pobjeda protiv Koprivničana, plavi u polufinalu Kupa

Autor fotografije: Goršić, Mehkek/CROPIX

Sa sjetom i tugom, s mislima na proslavljenu „plavu devetku“, na nikad zaboravljenog i prežaljenog Zlatka Kranjčara, na našega voljenog Cicu... U takvom su ozračju Dinamovi nogometaši ove srijede istrčali na maksimirski travnjak gdje ih je čekala važna utakmica na putu prema trofeju. Plavi su u ogledu četvrtfinala Kupa svladali Slaven Belupo s 2:0 i plasirali se među četiri najbolje momčadi u natjecanju.

Svojevrsni je generator pobjede bio Bruno Petković koji je 70. minuti načeo ,mrežu iz jedanaesterca da bi osam minuta kasnije „zakuhao“ situaciju iz koje je Arijan Ademi poentirao za 2:0.

Vodeći je pogodak osvanuo nakon udarca iz kuta, lopta je u letu pogodila gostujućega braniča Karla Lulića u ruku, a Petković potom zabio s bijele točke. Mario Gavranović nešto je kasnije vještim dodavanjem proigrao Petkovića ne lijevoj strani, maksimirski napadač u furioznom naletu došao nadomak peterca, vratar Ivan Filipović uspio je bekendirati njegov udarac, ali na loptu je pritom natrčao Ademi i zakucao je u mrežu.

Upravo je Ademi još u 10. minuti povratnom loptom na lijevoj strani suparničkoga kaznenog prostora proigrao Mislava Oršića koji ju je lansirao pored vrata. Nešto je kasnije Dino Perić glavom nakon udarca iz kuta namučio vratara Filipovića koji je paradom uspio „iščupati“ loptu.

Početkom drugoga dijela Petar Stojanović povukao je napad desnom stranom i silovito pucao s ruba kaznenoga prostora, ali malo pored gola. U razmaku od jedne minute osvanule su dvije prilike na objema stranama terena. Prvo je Ademi u gužvi pred suparničkim petercem poslao povratnu Marku Toliću koji nije najbolje zahvatio loptu poslavši je visoko preko gola. Odmah je nakon toga Antonio Bosec projurio desnom stranom i asistirao Nemanji Glavčiću, on snažno pucao s dvadesetak metara, a maksimirski vratar Danijel Zagorac vješto obranio.