Dinamo II – Orijent 3:1

Mladi dinamovci svladali mogućeg prvoligaša

Četiri pogotka trećeligašu Maksimiru, a potom tri svojem rivalu iz Druge HNL, a možda uskoro i prvoligašu, riječkom Orijentu... U trening utakmici na pomoćnom igralištu maksimirskoga stadiona Dinamo II svladao je momčad Orijenta s 3:1. Riječki će sastav u dvjema utakmicama 2. i 5. kolovoza razigravati protiv Istre 1961 za popunu Prve HNL u novoj sezoni.

Trener plavih, Goce Sedloski, želio je „provjeriti puls“ svakom svojem igraču pa je ovom prilikom na travnjak poslao njih 24, a „kadrovski“ nije puno zaostajao ni njegov riječki kolega Fausto Budicin koji je koristio 20 nogometaša. Dakako, obojica su trenera nešto više vremena dali početnoj postavi pa je tako udarni sastav Dinama II igrao prvo poluvrijeme, dok su Orijentovih početnih 11 zajedno na terenu proveli sat vremena. Doduše, u ranoj je fazi utakmice zbog ozljede teren morao napustiti maksimirski lijevi branič Roko Jurišić kojeg je potom zamijenio Filip Antovski.

Upravo je Jurišić inicirao prvi pogodak već u petoj minuti. Povratnom je loptom proigrao Bernarda Karricu na rubu kaznenoga prostora, a on efektnim udarcem lansirao loptu pod gredu. Orijent je izjednačio u 33. kad je Edin Fatić spretno prihvatio loptu nakon udarca iz kuta i pronašao put do mreže. Karrica je ju 54. minuti inicirao novo vodstvo plavih, zavrnuo je loptu s desne strane, a Antovski ju dočekao „na drugoj vratnici“ i poslao u bliži kut. Slično je osvanuo i treći pogodak plavih, kad je sa suprotne, lijeve strane, ubacio Niko Janković, a Luka Jelenić spretno reagirao pred vratima i smjestio loptu u gol.

U sastavu Dinama II ovom su prilikom zaigrala i četvorica „regruta“ koji su dan ranije nastupili za prvu momčad u završnoj prvenstvenoj utakmici, u maksimirskoj pobjedi protiv Varaždina s 2:0: vratar Renato Josipović, vezist Tomislav Duvnjak i napadač Bartol Barišić protiv Varaždinaca su dočekali svoju premijeru u službenoj utakmici prve momčadi, dok je Edinu Julardžiji to bio drugi nastup  nakon premijere tjedan ranije protiv Istre 1961 u Puli.

Zagreb, 25. srpnja

Trening utakmica

Stadion Maksimir, pomoćno igralište

Dinamo II, prvo poluvrijeme: Josipović – Parger, Jelenić, Leš, Jurišić (20. Antovski) – Janković, Burton; Karrica, Julardžija, Kapitanović – Tueto; drugo poluvrijeme: Čavlina – Bošković, Jelenić (75. Magdić), Leš (66. Batistić), Antovski – Duvnjak, Janković (66. Tomek), Karrica (66. Rozić), M. Baturina (75. Kekez), Šaranić – Barišić (80. Svržnjak)

Trener: Goce Sedloski

Orijent: Berković (75. Boglić) – Ivančević (75. Srzentić), Smolčić, Mulac (60. Maloku), Tadejević (75. Petrović) – Mohorovičić (60. Šantek), Fatić; Črnko (60. Monjac), Liber (75. Fumić), Maružin (75. Sharbini) – Iličić (60. Gerc)

Trener: Fausto Budicin

Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)

Strijelci: 1:0 Karrica (5.), 1:1 Fatić (33.), 2:1 Antovski (54.), 3:1 Jelenić (65.)