Kup prijateljstva

Dinamovi juniori drugi, Duvnjak najbolji igrač turnira

Autor fotografije: Kup Prijateljstva

Dinamovi juniori zauzeli su drugo mjesto na Kupu prijateljstva na Zlatiboru, a maksimirski kapetan Tomislav Duvnjak proglašen je najboljim igračem turnira. S dva brzopotezna pogotka na samom otvaranju nogometaši Crvene zvezde svladali su Dinamo s 2:0 u finalnom dvoboju u kojem su plavi u 34. minuti propustili realizirati jedanaesterac. Utakmica je igrana u formatu dvaput po 40 minuta.

Crveno-bijeli su poveli u drugoj minuti kad je Aleksandar Kahvić dočekao visoku loptu ubačenu iz auta i petom poslao povratnu u kazneni prostor gdje je kapetan Nikola Knežević s desna pogodio suprotni kut. Tri minute kasnije Marko Stojanović silovito je gađao iz daljine, vratar Dorian Klarin uspio odbiti loptu, ali na nju je natrčao Mirko Nikolašević i lansirao pod gredu.

Šest minuta prije kraja prvoga dijela Duvnjak je ubacio s lijeva, a lopta pritom u kaznenom prostoru pogodila Stojanovića u ruku. Bartol Barišić izveo je udarac s bijele točke, ali je vratar Bogdan Marinkovič uspio odbiti loptu. Na nju je ponovno natrčao Barišić, ali i ovaj je put beogradski čuvar mreže sjajnom reakcijom spriječio pogodak.

Sjajno je reagirao i u drugom dijelu kad je “iščupao” loptu ispod grede nakon silovitog udarca Vinka Rozića. Na trenutak se činilo da će Dinamo ipak imati priliku za lov na izjednačenje kad je Marko Novak-Stanko tri minute prije kraja zatresao mrežu, no suci su pokazali da je u začetku akcije Dino Mizić ipak bio u zaleđu...

Još ranije, u akciji uoči drugoga pogotka crveno-bijelih, Duvnjak je projurio desnom stranom, došao do gol-aut crte i poslao povratnu na vrh peterca gdje su braniči Crvene zvezde u zadnji trenutak blokirali loptu ispred natrčalog Barišića. Maksimirski je napadač bio u prilici i u osmoj minuti kad je glavom, nakon ubačaja Filipa Brekala iz slobodnog udatca s desne strane, poslao loptu malo pored suprotne vratnice. Nešto kasnije novi je Barišićev pokušaj zaustavio raspoloženi vratar Marinković.

Upravo je Bogdan Marinković proglašen najboljim vratarem turnira, Tomislav Duvnjak dobio je epitet najboljega igrača, dok je prvi topnik turnira napadač Crvene zvezde Aleksandar Kahvić s osam postignutih pogodaka u pet utakmica. Medalje i nagrade akterima podijelili su nekadašnji znameniti igrači i treneri Vladimir Petrović Pižon i Milan Rajevac.

GNK Dinamo ovim putem čestita organizatoru turnira na sjajnoj organizaciji te istovremeno zahvaljuje na gostoprimstvu, ugodnoj i pozitivnoj atmosferi za vrijeme trajanja Kupa prijateljstva i boravka Dinama na Zlatiboru.