Dinamo – Shkëndija 3:0

Dinamo startao uvjerljivom pobjedom

Autor fotografije: Matija Habljak/Pixsell

Premijeru u novoj sezoni Dinamo je otvorio uvjerljivom pobjedom, a novi maksimirski napadač Josip Drmić svoju je premijeru u dresu zagrebačke momčadi otvorio pogotkomU prvom pripremnom ogledu u slovenskom dijelu priprema Dinamo je u Lendavi pobijedio sjevernomakedonsku momčad, Shkendiju iz Tetova, rezultatom 3:0.

Trener Ante Čačić u svakom je poluvremenu koristio dvije posve različite postave promijenivši svih 11 igrača. Mrežu je u 16. minuti načeo Dinamov debitant Josip Drmić. Mahir Emreli sjajnom je dubinskom loptom pronašao Darija Špikića na lijevoj strani, on utrčao u kazneni prostor, zavrnuo na “drugu vratnicu” gdje je osvanuo Drmić i s tri metra podmetnuo nogu skrenuvši loptu u prazan gol.

U drugom je dijelu na scenu stupio Bruno Petković s efektnom asistencijom za Dinamov drugi pogodak te atraktivnim driblingom i udarcem za treći pogodak. U 54. je minuti kroz šumu suparničkih braniča lansirao loptu u srce kaznenog prostora u for Komnenu Andriću, koji se spretno othrvao braniču i vrataru i pogodio za 2:0. Treći je gol potpisao sam Petković tako što je u 81. minuti ”lažnjakom” izvrtio braniča pa precizno sa 17 metara ljevicom pogodio donji kut.

Još je u 9. minuti priliku imao još jedan maksimirski debitant, Robert Ljubičić, kojo je snažno gađao s 25 metara, ali je lopta prohujala pored same vratnice. Potkraj prvog dijela Florent Ramadani probao je iznenaditi vratara Danijela Zagorca, ali je Ljubičić u zadnji trenutak ušao u udarac i lopta se otkotrljala pored vratnice.

Plavi su dvaput zaprijetili i sredinom drugog dijela. Petković je u 62. poslao povratnu za Luku Menala nakon čijeg su udarca suparnici izbijali loptu sa same gol-crte. Tri minute kasnije Petković je vješto vanjskom poslao loptu ulijevo za Petra Bočkaja, on snažno gađao, ali su Makedonci uspjeli uklizati pa je lopta prohujala malo iznad grede.

Nešto su kasnije zaprijetili i igrači Shkendije kad je Valjmir Nafiu silovito potegnuo s desna, a Ivan Nevistić uspio bekendirati loptu.

Emir Dilaver sa sredine je igrališta poslao dugu loptu u kazneni prostor gdje ju je Deni Jurić vješto primio bedrom izbivši sam pred vratara, a potom u sljedećem trzaju snažno gađao, ali je lopta prošla uza samu vratnicu. Nedugo nakon Dinamova trećeg gola priliku za Makedonce imao je i Vlatko Stojanovski, donedavni napadač Gorice. Pokušao je, nakon oštrog ubačaja s desna, lukavo petom s vrha peterca iznenaditi Nevistića, ali maksimirski je vratar ipak zaustavio loptu.

Lendava, 26. lipnja 2022.

Pripremna utakmica

Dinamo – Shkendija 3:0

Športni park Lendava

Dinamo; prvo poluvrijeme: Zagorac – Moharrami, Theophile, Lauritsen, Štefulj – Ademi, Ljubičić; Emreli, Tolić, Špikić – Drmić; drugo poluvrijeme: Nevistić – Ristovski, Dilaver, Perić, Bočkaj – Jurić, Gojak, Mišić, Menalo – Andrić, Petković

Trener: Ante Čačić

Shkëndija: Zahov (67. Amzai) – Murati, Bejtulai, Cake, Neziri (82. Manevski) – Dita (46. R. Ramadani), F. Ramadani; Shala (66. Nafiu), Hasani (66. Stojanovski), Elezi (74. Bilali) – Guri (46. Doriev)

Trener: Artim Shaqiri

Strijelci: 1:0 Drmić (16.), 2:0 Andrić (54.), 3:0 Petković (81.)