Nafta 1903 – Dinamo 0:3

Dinamo nastavio s uvjerljivim pobjedama

Autor fotografije: Matija Habljak/Pixsell

Nova pripremna utakmica, nova pobjeda, novih 3:0, novi pogodak Komnena Andrića i novi dvoboj u kojem je trener Ante Čačić iskušao dvije različite postave promijenivši na poluvremenu svih 11 igrača.

U drugom dvoboju na pripremama plavi su u Lendavi svladali domaćega slovenskog drugoligaša Naftu s 3:0, istovjetnim rezultatom s kojim su na tom istom travnjaku dva dana ranije pobijedili makedonsku Shkendiju.

Štoviše, Zagrepčani su ovom prilikom, pri vodstvu s 1:0 propustili iskoristiti i jedanaesterac. Mrežu je načeo Komnen Andrić četiri minute prija kraja prvog dijela nakon što je sjajnu dionicu priredio sveprisutni Gabrijel Rukavina, sin nekadašnjega Dinamova desnog braniča, Tomislava Rukavine. Za razliku od oca, mlađi Rukavina ordinira na dijagonalno posve suprotnom dijelu terena, na lijevom krilu, i upravo je s te pozicije nekoliko puta namučio domaćega vratara, unosio nered u suparničku obranu, a naposljetku i asistirao za pogodak.

U drugom je dijelu Dario Špikić izborio jedanaesterac nakon čega ga je i sam izveo, ali je vratar uspio obraniti da bi do kraja utakmice mrežu tresli i Robert Ljubičić efektnim slalomom kroz obranu za svoj prvi gol u novom klubu, a potom i Mahir Emreli nakon vješte asistencije Daniela Štefulja.

Luka Ivanušec proigrao je Rukavinu na lijevoj strani, on se vještim driblingom oslobodio čuvara pa naglim trzajem poslao loptu udesno kroz dvojicu braniča, na nju natrčao Andrić i sjajno iz prve sa šest metara zakucao u mrežu za vodstvo u 41. minuti. Bio je to Andrićev drugi pogodak u drugoj pripremnoj utakmici, zabio je i ranije protiv Shkendije za vodstvo s 2:0.

Rukavini ovo nije bila premijera u udarnom sastavu, zaigrao je i krajem travnja u humanitarnom dvoboju protiv kijevskog Dynama, 2:2, na glavnom maksimirskom terenu. Prošle je sezone, dakako, bio standardni član udarne postave Dinama II u Drugoj HNL

U drugom je dijelu zablistao Štefulj koji je u 61. minuti vješto poslao loptu u for Špikiću u kazneni prostor. Mladog je Dinamova krilnog napadača pritom s leđa srušio Mitja Novinič, a sudac pokazao na bijelu točku. No, vratar Stefan Moćić uspio je zaustaviti Špikićev udarac s 11 metara.

Ipak, sedam minuta kasnije Zagrepčani su ponovno zatresli mrežu. Ljubičić je prihvatio loptu 20-ak metara od vrata i laganim slalomom kroz suparničku obranu prošao kao “kroz otvoreno more”, izbio sam pred vratara i bez poteškoća smjestio loptu u kut za svoj prvijenac u Dinamu. Konačan je rezultat postavio Emreli u 83. minuti kad je na “drugoj vratnici” dočekao sjajan Štefuljev ubačaj s lijeva, podmetnuo nogu i zatresao mrežu.

Pokušao je Ivanušec i u 20. minuti s 20 metara silovito pod gredu, ali Kiss je novom paradom spriječio pogodak. Dvije minute potom Sadegh Moharrami vješto je pobjegao desnom stranom, otresao se braniča, zavrnuo povratnu, ali je Rukavina pod pritiskom s 14 metara gađao uza sami donji kut.

U 37. je pokušao i Petar Bočkaj, također s lijeva, ali ovaj put desnom nogom. Snažno je gađao s desetak metara, Kiss odbio loptu, da bi u nastavku akcije, nakon Ivanušecova ubačaja, Rasmus Lauritsen glavom lansirao loptu u rašlje, ali opet je Naftin čuvar mreže “izronio iz trave” i sjajnom reakcijom spasio mrežu.

Antonio Marin u 57. je minuti lukavo izveo slobodan udarac posve iskosa s lijeve strane, oštro zavrnuo, domaći okrznuli loptu koja se odbila u bližu vratnicu i iskliznula u korner.

Zadnju pripremnu utakmicu plavi će odigrati 1. srpnja protiv “starog znanca”, slovačkog Spartaka iz Trnave.

Lendava, 28. lipnja 2022.

Pripremna utakmica

Nafta – Dinamo 0:3

Športni park Lendava

Nafta; prvo poluvrijeme: Kiss – Drk, Kumer, Urh, Čuček-Bezjak – Murar; Brkić, Dinyes, Oštrek, Stare – Haljeta; drugo poluvrijeme: Moćić – Florjanc, David, Urh, Drk (73. Nikolić) – Novinič; Sadiković, Csanad, Murar (62. Ropoša), Zamuda – Haljeta (67. Turk)

Trener: Gabor Boer

Dinamo; prvo poluvrijeme: Nevistić – Moharrami, Lauritsen, Perić, Bočkaj – Gojak; Menalo, Baturina, Ivanušec, Rukavina – Andrić; drugo poluvrijeme: Zagorac – Ristovski, Dilaver, Theophile, Štefulj – Ljubičić, Mišić; Emreli, Marin, Špikić – Jurić

Trener: Ante Čačić

Sudac: Damjan Borović (Slovenija), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za gledatelje)

Strijelci: 0:1 Andrić (41.), 0:2 Ljubičić (68.), 0:3 Emreli (83.)