Dinamo je najbolji: Modri osvojili Kup i duplu krunu!!

Finale Kupa, Maksimir, Zagreb, 20.5.2015.

GNK Dinamo – RNK Split 0:0 (4:2 na jedanaesterce)

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), 1. DPS: Domagoj Vučkov (Rijeka), 2. DPS: Mario Zebec (Varaždin)

Dinamo: Ježina - Pinto, Šimunović, Sigali (od 52. Taravel), Pivarić - Ademi, Machado - Soudani (od 106. Pavičić), Ćorić (od 65. Fernandes), Pjaca - Henriquez

Split: Zagorac - Galović, Barbarić, Vrgoč, Woon (od 90. Mršić) - Vidović, Blagojević - Rog, Erceg, Glavina (od 89. Rugašević) - Cikalleshi (od 96. Majstorović)

Žuti kartoni: Soudani (9.), Ademi (44.), Šimunović (102.), Taravel (114.) / Blagojević (7.), Barbarić (13.), Woon (40.), Galović (45., i 95.) Rog (81.), Majstorović (110.), Zagorac (120.)

Isključenje: Galović (95.)

Dinamo je osvojio Kup i duplu krunu!!! Modri su bili bolji cijelu utakmicu, imali više prilika i dominirali da bi na kraju boljim izvođenjem jedanaesteraca došli do svog trinaestog osvojenog Kupa i čak devete duple krune!

Modri su znali da ih u finalu Kupa čeka potpuno drugačija utakmica od prvenstvene u kojoj su prije nekoliko tjedana "razmontirali" Splita čak 5:1. I zaista, Split je bio dosta čvršći i kompaktniji nego u prvenstvu iako je Dinamo ponovno bio puno bolja i dominantna momčad. Prvaci su od samog početka ponovno nošeni više od 11 tisuća navijača stisnuli goste pa je nakon nepunih 100 sekundi Ćorić poslao prvi udarac preko gola.

Dinamo je prvih 15-20 minuta lako ulazio u završnicu, nezadrživi su na stranama bili Pjaca i Pivarić odnosno Soudani  i Pinto, no Zagorac i obrana Splita su bili koncentrirani. Imali su Modri u prvom poluvremenu puno prekida, slobodnih udaraca i kornera, a najbliže golu bio je Pivarić u 14. minuti kada je sjajno pucao s 23-24 metra, a vratar gostiju odilčnom reakcijom izbacio loptu u korner.

Modri nastavljaju dobivati Hajduk

Nakon što su Modri prije nekoliko dana s uvjerljivih 4:0 slavili protiv Hajduka slično su napravili i naši mladi igrači; i to čak u dvije kategorije. Tako su naši kadeti nakon 1:1 u Zagrebu u polufinalu Kupa usred Splita dobili 3:1 i plasirali se u finale gdje ih čeka Cibalia. Uspjeh mladića je još veći ako se zna da je doslovno cijela prva kadetska momčad bila na Europskom prvenstvu u Bugarskoj pa je pobjeda još slađa. Još uvjerljiviju pobjedu, 3:0, ostvarili su uoči seniorskog finala naši pioniri u finalu Kupa i tako osvojili duplu krunu. Velika čestitka svima!

Dinamo je dominirao, ali Split je imao par neugodnih pokušaja iz kontri. Srećom, dva puta je koncentriran bio Ježina i na vrijeme izašao sa svojeg gola i klizećim startovima odnio loptu. Što se tiče ofenzivnog dijela, Dinamo je dobro igrao, lopta je išla dosta brzo pa je tako Ćorić u 28. ostavio povratnu opet sjajnom Sigaliju čiji udarac od bloka ide u korner. Par minuta kasnije Pjaca je prošao po strani, Ademi u kaznenom prostoru izdržao duel i ostao na nogama da bi na kraju pored gola pucao Soudani.

Čvrstih 45 minuta, vrijednih trofeja i finala Kupa. Na početku nastavka – odlična prilika za Dinamo. Pinto je ubacio, Soudani ostao sam u sredini i pucao glavom sa 7-8 metara, ali preko gola da bi se samo par minuta kasnije ozlijedio izvrsni Sigali umjesto kojega ulazi Taravel. Dinamo je ubrzo zaprijetio udarcima Soudanija i Ademija iz daljine, no oba pokušaja odlaze malo pored vratnice.

Nisu niti gosti bili bezopasni pa je tako u 63. minuti Erceg ubacio, a Cikalleshi malo zakasnio na drugoj vratnici. Utakmica je posljednjih pola sata, barem regularnog dijela, ušla u mirniji period; točno po željama gostiju. Dinamo je imao inicijativu i, ponovno, niz udaraca iz kuta i prekida, ali nije bilo prave prijetnje za Zagorca. Čak niti u sudačkoj nadoknadi kada su Modri izborili "slobodnjak" na 17 metara, točno po sredini – nije prošlo. S druge strane gosti su u sudačkoj nadoknadi imali svoju najbolju priliku kada su krenuli u kontru tri na dva, ali Modri su se na vrijeme vratili i spriječili Roga.

Modri su nakon pet minuta igre u nastavku ostvarili brojčani višak kada je zbog drugog žutog kartona teren napustio Galović što je bio signal za još jači pritisak. Tako je glavom prijetio Henriquez, a nešto kasnije udarcem nogom i Pjaca, ali nije bilo preciznosti. Pritisak nije urodio plodom, gosti su se dobro branili, a rijetki pokušaji koji su prošli, kao onaj Pavičić u 111. minuti, otišli su pored gola.

S druge strane, pokušaje Splita se može nabrojati na prste jedne ruke, ali svejedno je bio neugodan udarac Mršića u 115. minuti kojeg je Ježina sigurno uhvatio. U svakom slučaju, u 120 minuta utakmice nije bilo golova i krenulo se u "lutriju jedanaesteraca".

U prvoj seriji su precizni bili Barbarić i Henriquez, a u drugoj seriji Rog pogađa prečku da bi Taravel doveo Modre u prednost. Blagojević je potom prebacio gol, Pivarić poslao loptu u rašlje da bi pogodak Mršića samo odgodio veliko slavlje koje je pogotkom s bijele točke donio Machado!

Dinamo je tako zasluženo osvojio Kup jer je pokazao više od Splita i po 13-ti put dignuo Rabuzinovo sunce!

Velika čestitka igračima, stručnom stožeru i svim navijačima Dinama koji večeras imaju razloga slaviti!!