NK INTER ZAPREŠIĆ - GNK DINAMO 1:3 (1:2)

Glavni sudac: Mario Zebec, Tomislav Petrović, Goran Pataki, Damir Batinić

GNK Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa - Doumbia - Moro, Antolić - Soudani, Olmo (od 73. Lešković), Henriquez (od 64. Rrahmani)

NK Inter Zaprešić: Santini - Dalić, Grgić, Komorski - Bosec, Postonjski (od 75. Haramustek), Mazalović, Šarić, Mamić - Rak (od 62. Blažević) - Andrić (od 87. Bencun)

Gledatelja: 569

Žuti karton: Doumbia, Mazalović, Benković, Šarić

Strijelci: 0:1 Henriquez (3.), 0:2 Soudani (11.), 1:2 Šarić (32.), 1:3 Doumbia (55.)

Igrači Dinama u devetom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovali u Zaprešiću kod Intera gdje su upisali zasluženu 3:1 pobjedu. Pogotke su za nova tri boda postigli Henriquez, Soudani i Doumbia.

Trener Cvitanović najavio je dan ranije na konferenciji da Modre zanima samo pobjeda protiv Intera, a od prve minute zaigrao je sljedeći sastav: Livaković na golu, stoperi Benković i Sigali te na bokovima Stojanović i Sosa. Ispred njih krenuo je Doumbia, kao i Moro i Antolić. Prema naprijed igrali su Soudani i Olmo te špica Henriquez.

Iako je travnjak bio doista nezahvalan za igru zbog velike količine kiše kojom je bio natopljen, igrači Dinama od prve su minute imali posjed lopte i kontrolirali stanje na terenu. Već u trećoj minuti susreta odlična akcija Olma i Henriqueza donijela je veselje gostima. Angelo je došao do lopte, spustio do Olma koji zatim prizemnu vraća do Čileanca, a ovaj zatim skreće loptu u gol domaćina za vodstvo 1:0.

Nismo dugo čekali na novi pogodak Modrih. U 11. minuti susreta Moro se odlučio na udarac s nekih 20 metara, a Soudani skrenuo loptu u mrežu Intera za povećanje prednosti. Držali su Modri svoju mrežu netaknutu do 32. minute kada se i domaćin veselio. Rak je ubacio prizemnu do Šarića koji je s pet metara prevario Livakovića i zabio za 1:2.

PRVIJENAC DOUMBIJE U NASTAVKU

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak borbe Dinama za nove pogotke, ali i domaćin je mogao zabiti za promjenu rezultata. Inter je imao najbolju priliku u susretu kada je Mamić izveo slobodan udarac s desne strane s linije kaznenog prostora, a Mazalović na drugoj vratnici zakasnio na loptu i propustio sjajnu priliku za pogodak. Modri su to uskoro ''kaznili'', kada je u 55. minuti prvijenac postigao Dinamov Malijac. Antolić je izveo korner s lijeve strane, a Doumbia glavom pospremio loptu u mrežu i upisao svoj prvi pogodak u dresu modrog kluba.

Oko 80. minute na stadion se spustio jaki pljusak praćen jakim vjetrom, teren je bio potpuno natopljen, igrači su proklizavali, lopta jedva išla po terenu, ali susret se nije prekidao. Nevrijeme je trajalo desetak minuta, smirilo se kako se bližio kraj utakmice, a Modri su zasluženo upisali 3:1 pobjedu i nova vrijedna tri boda.

Nakon gostovanja u Zaprešiću pred igračima Dinama još su dva gostujuća susreta. Modri će u Pulu kod Istre 1961 idući vikend, a nakon toga putuju u Vinkovce kod Cibalije.