Zaslužena pobjeda protiv Borca iz Imbriovca

NK BORAC IMBRIOVEC - GNK DINAMO 0:6 (0:2)

Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Branko Bacinger, Marin Horvat

NK Borac Imbriovec: Tizaj, Gaži (od 51. Balent), Kovačić, Prvčić (od 74. Fičko), Bači, Fažon, Šegović (od 84. Bali), Vuk, Oršić, Vrkić, Pjetri

GNK Dinamo: Zagorac - Uremović, Rrahmani, Perić, Lecjaks - Lešković - Fiolić, Gojak, Antolić (od 46. Olmo), Cekici (od 46. Moro) - Hodžić (od 85. Jurilj)

Žuti karton: Gaži, Kovačić, Šegović, Pjetri, Lešković, Rrahmani, Gojak

Strijelci: 0:1 Hodžić (2.), 0:2 Fiolić (24.), 0:3 Fiolić (64.), 0:4 Olmo (81.), 0:5 Jurilj (89.), 0:6 Jurilj (90.)

Momčad Dinama gostovala je u 1/16 finala Hrvatskog kupa u Imbriovcu kod Borca gdje je u lijepoj navijačkoj atmosferi upisala zasluženu 6:0 pobjedu i tako osigurala mjesto u osmini finala. Strijelci su bili Hodžić i Olmo te po dva puta Fiolić i mladi Alen Jurilj.

Dan uoči utakmice s Imbriovcem, trener Mario Cvitanović prokomentirao je da se Dinamo maksimalno priprema za susret Kupa i da se nada da će vremenski uvjeti i uvjeti na travnjaku biti dobri za igru. U kadru nisu bili Ćorić i Matel koji se vraćaju nakon ozljeda, dok je Cvitanović u prvu ekipu pozvao mlade igrače iz B momčadi: Cekicija, Uremovića i Jurilja.

Dinamo je krenuo u sljedećoj formaciji: na golu je bio Zagorac, stoperski par bili su Rrahmani i Perić, na bokovima Lecjaks i Uremović. Ispred je bio Lešković, a u vezi su igrali Antolić i Gojak. Ispred njih igrali su Fiolić i Cekici, dok je špica bio Hodžić. Od prve minute Dinamo je kontrolirao igru i dominirao na travnjaku, a uz brojne akcije vidjeli smo pravu golijadu Modrih. Na 1:0 postavio je Hodžić već u drugoj minuti susreta, da bi prilika za novi pogodak bila u osmoj minuti kada je Fiolić pokušao lobati domaćeg vratara, ali Tizaj je na vrijeme obranio. Imao je Zagorac dobru obranu kada je boksao i spasio pokušaj Oršića iz kornera. Novi je pogodak stigao u 24. minuti kada je zabio upravo raspoloženi Fiolić. Na drugoj strani, u 29. je minuti Pjetri silovito pucao direktnim udarcem na gol, a novu je dobru reakciju imao Zagorac koji je izvadio ispod prečke. Iako je imala momčad trenera Cvitanovića još nekoliko dobrih situacija, do kraja prvog dijela ostalo je 2:0 za Dinamo.

Nastavak susreta donio je i nastavak napadačke igre Modrih. U svlačionici su ostali Antolić i Cekici, u igri su bili Olmo i Moro. Novi je pogodak gostiju stigao u 64. minuti kada je ponovno zabio mladi veznjak Fiolić. Nekoliko minuta kasnije okušao se i Gojak direktnim udarcem na gol, ali loptu je poslao preko gola domaćina. Rrahmanijev pokušaj nešto kasnije vratar Tizaj uspješno je obranio, no to nije zaustavilo igrače Dinama da povećaju prednost. 81. minuta utakmice donijela je novo slavlje za domaćina kada je spretno zabio Olmo.

U 85. minuti iz igre je izašao Hodžić, a ušao Alen Jurilj, inače ofenzivni vezni iz Dinamove B momčadi. Sjajna igra mladog igrača donijela je Modrima u manje od dvije minute dva nova pogotka. Prvo je zatresao mrežu Borca u 89. minuti, da bi samo minutu kasnije prije kraja susreta novim pogotkom postavio rezultat 6:0 za Dinamo.

Modri se nakon ove pobjede nastavljaju pripremati za dva nadolazeća gostovanja u prvenstvu, protiv Istre 1961 ovog vikenda, a zatim i protiv Cibalije tjedan dana kasnije.