Zanimljiv susret na Maksmiru: Dinamo protiv Dinama

Autor fotografije: Pixsell/Dalibor Urukalović

Prijateljska utakmica, stadion Maksimir

GNK Dinamo PLAVI - GNK Dinamo CRNI 5:2 (2:1)

Subota, 14. srpnja, 11:00h

Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić

Dinamo PLAVI: Šemper - Moharrami, Lešković, Perić, Lecjaks - Šunjić - Šitum, Gojak, Majer, Menalo - Budimir (2. poluvrijeme: Šemper (od 61. Horkaš) - Moharrami, Lešković, Rrahmani, Lecjaks - Šunjić - Šitum, Knežević, Majer, Marin - Budimir); trener Nino Bule

Dinamo CRNI: Zagorac - Stojanović, Dilaver, Theophile, Leovac - Ademi - Hajrović, Fiolić, Olmo, Oršić - Hodžić (2. poluvrijeme: Zagorac - Stojanović, Dilaver, Theophile, Leovac - Ademi - Hajrović, Fiolić, Olmo, Oršić - Hodžić); trener Rene Poms

Strijelci: 1:0 Budimir (20.), 1:1 Oršić (21.), 2:1 Budimir (38.), 3:1 Majer (57.), 3:2 Oršić (82.), 4:2 Budimir (85.) 11m, 5:2 Majer (88.) 11m

Iznimno zanimljiv pripremni susret gledali smo u subotu, 14. srpnja, na glavnom terenu stadiona Maksimir. Na novom su travnjaku snage odmjerili igrači momčadi Dinama Plavi i Crni, a u međusobnom ogledu Plavi su slavili 5:2.

U strijelce su se upisali za Plave Budimir uz hat-trick i Majer s dva pogotka, dok je za Crne Oršić zabio dva puta.

Pozdravljanje ekipa, odabir strana momčadi, razmjena kapetanskih zastavica - uobičajena procedura prije početka utakmice prethodila je zanimljivim nogometnim trenucima u režiji prve momčadi hrvatskog prvaka.

Igrači trenera Nenada Bjelice bili su podijeljeni u dvije ekipe, a igrali su u plavim i crnim dresovima. Plave je vodio s klupe Nino Bule, a njegova je momčad izgledala ovako: na golu Šemper, stoperski par Lešković i Perić uz Moharramija i Lecjaksa na bokovima. Ispred njih Šunjić, a prema naprijed Šitum, Gojak, Majer i Menalo. Špica je kod Plavih bio Budimir.

Na drugoj strani igrali su Crni pod vodstvom trenera Renea Pomsa. Njegova je ekipa igrala u sastavu: na golu Zagorac, zadnja liniji stoperi Dilaver i Theophile, a bočni Stojanović i Leovac. Ispred kapetan Ademi, a pred njim četvorka Hajrović, Fiolić, Olmo i Oršić. Mjesto špice igrao je Hodžić.

Bili su igrači obje momčadi razigrani od prve minute, nizali su prilike i imali brojne dobre situacije. Kapetan Crnih Ademi u 14. je minuti imao dobru priliku kada je loptu silovito poslao malo preko gola. Odgovor protivnika nešto kasnije bio je pokušaj Menala malo iskosa s ruba kaznenog prostora kada je Zagorac bez problema spasio svoj gol.

U 20. minuti susreta prvi pogodak i slavlje na Maksimiru za Plave je postigao Budimir. Samo minutu kasnije uzvratili su Crni. Olmo je precizno s desne strane poslao centaršut na drugu vratnicu, a Oršić s 5-6 metara pospremio loptu u mrežu za izjednačenje.

Imao je u prvom dijelu priliku Lecjaks kada je iskosa s nekoliko metara silovito pucao preko gola. Akcija nakon toga donijela je kombinaciju Plavih. Šitum je s desne gurnuo na 11-12 metara, a Budimir nogom iza leđa ostavio lijepo za Gojaka čiji pokušaj Zagorac brani.

Došli su Plavi u prednost još u prvom dijelu, u 38. minuti susreta. Šitum je gurnuo za Menala koji dalje loptu šalje na lijevo do Majera, Lovro prizmenim udarcem loptu šalje na drugu vratnicu, a Budimir vara Zagorca i mirno zabija za preokret.

GOLIJADA U NASTAVKU

U drugo poluvrijeme samo su Plavi napravili zamjene. Izašli su Perić, Gojak i Menalo, a ušli Rrahmani, Marin i Knežević.

U 57. minuti susreta na listu strijelaca upisao se i Majer. Šitum se sjurio u kazneni prostor i s desne strane gurnuo na par metara pred gol, a Lovro uklizao i zabio za povećanje rezultata na 3:1. Bilo je nešto kasnije još jednom opasno pred golom Crnih. Majer je izveo slobodni udarac s desne strane pred gol, Zagorac brani, a nakon gužve u petercu odbijenu Olmo na vrijeme izbacuje izvan terena.

Desetak minuta prije kraja Moharrami je sjajno projurio po desnoj strani, ubacio na rub kaznenog prostora prema Marinu koji je samo malo zakasnio na loptu. Kontra Plavih odmah, kombinacija Hajrovića i Hodžića, ali protivnička obrana na vrijeme je reagirala pred svojim golom.

82. minuta susreta donijela je smanjenje drugi pogodak za igrače Dinama u crnim dresovima. Oršić je silovito iz blizine loptu poslao preko mladog vratara Horkaša u gornji kut. Par minuta kasnije prekršaj na u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Budimir je precizno prizemnim udarcem zatresao mrežu za 4:2. Napeta završnica donijela je još jednu promjenu rezultata. Nakon što su Crni igrali rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je novi udarac s bijele točke, a Majer je bio precizan za konačnih 5:2.

SNIMKU UTAKMICE USKORO ĆETE MOĆI POGLEDATI NA YOUTUBE KANALU.

Nakon što su međusobno odmjerili snage pred igračima Dinama slijedi nastavak treninga. Idući je prijateljski susret na rasporedu u srijedu, 18. srpnja, u 18 sati na Maksimiru. Ulaz će biti otvoren za gledatelje (zapadna tribina).