Trener nakon Osijeka:

Zadovoljni pobjedom protiv lidera prvenstva

Autor fotografije: Igor Kralj/PIXSELL

Pobjeda koja stvara mirnu atmosferu uoči Berna. Tako je Dinamov trener Nenad Bjelica „oslikao“ pobjedu protiv dotad vodeće momčadi prvenstva, Osijeka, s 2:1 u dvoboju 4. kola Prve HNL.

– Zadovoljan sam s pobjedom protiv lidera prvenstva – istaknuo je trener Bjelica i nadodao:

Znali smo da neće biti lagana utakmica, i to iz dva razloga. Prvi je taj što je Dinamo imao u utorak jako tešku utakmicu i kod nekoliko se igrača osjetio umor. Drugi je razlog taj što smo igrali protiv jako dobre momčadi. Ipak, mislim da smo utakmicu odigrali suvereno i bez velikih stresova. Osijek nam je možda stvorio manje probleme u dvjema, trima situacijama iz prekida, ali mislim da smo u cijeloj utakmici djelovali sigurno. Da smo zabili drugi gol iz one dvije, tri prilike u drugom poluvremenu, možda smo utakmicu mogli riješiti i ranije. U svakom slučaju, ova nam pobjeda daje mir za pripremu sljedeće utakmice u srijedu protiv Young Boysa u Bernu. Imamo dva dana više za pripremu nego što smo imali uoči dolaska Osijeka. Vjerujem da su svi igrači spremni, nema novih ozljeda niti udaraca, imat ćemo širok kadar na raspolaganju, nadam se dobroj utakmici i pozitivnom ishodu u Švicarskoj.

Hoće li postava s dvojicom defenzivnih veznih biti aktualna i za utakmicu u Bernu? – Mi smo danas od Ademija tražili da igra na poziciji 'osmice', ali u drugom je poluvremenu osjetio mali umor. Još smo protiv Astane igrali s dvije 'šestice', dakle s Ademijem i Gojakom jer nam je to davalo defenzivnu stabilnost. Vidjet ćemo, nisam još detaljno pogledao Young Boys, sad ćemo nakon Osijeka krenuti s analizom pa sukladno tome odrediti postavu.