Dinamo – Dinamo II 2:1

U atraktivnoj utakmici lider Prve HNL svladao lidera Druge HNL

Dvostruka proigravanja, efektni voleji, „filigranski“ pogodak iz slobodnoga udarca pa čak i poneki žuti karton i – jedanaesterac... Netko neupućen teško bi povjerovao da je riječ o – trening utakmici. Ni klizavi teren ni prohladno vrijeme, a niti karakter „obične“ pripremne utakmice, nisu sputali nogometaše prve i druge maksimirske momčadi. U dopadljivom okršaju iznimno visokoga ritma prvoplasirani sastav prvenstva, Dinamo, svladao je lidera Druge HNL, momčad Dinama II, sa 2:1.

Utakmica je, sukladno dogovoru trenera, trajala dvaput po 30 minuta, a s obzirom na zahuktali ritam i nadahnuće samih igrača, možemo tek naslućivati koliko bismo još atraktivnih akcija i pogodaka vidjeli da su na travnjaku bili svih 90 minuta.

Momčad trenera Cvitanovića povela je u 35. minuti, dakle početkom drugoga dijela, nakon što su Ivan Fiolić i Bojan Knežević kombinirali na desnoj strani. Nakon Kneževićeva je udarca lopta okrznula Selaka i odsjela u mreži.

Na 2:0 povisio je Armin Hodžić u 47. minuti iz jedanaesterca nakon što je u gužvi u kaznenom prostoru lopta pogodila braniča Dinama II u ruku. Priču je zaključio Mato Stanić u zadnjim sekundama utakmice: iz efektnoga je slobodnoga udarca prebacio „živi zid“ i plasirao loptu u mrežu.

Bilo je prilika na obje strane. Još su na otvaranju utakmice Marijan Čabraja i nedugo potom Neven Đurasek povukli napad „narančastih“ i snažnim udarcem lansirali loptu malo iznad prečke. Potkraj prvoga dijela Angelo Henriquez projurio je desnom stranom, došao do gol-aut crte, poslao povratnu loptu Janu Lecjaksu koji je iz prve snažno pucao, a vratar Lovro Juric uspio uhvatiti loptu.

Na otvaranju je drugoga dijela Ivan Božić također protutnjao desnom stranom, uspio zaobići vratara Danijela Zagorca, ali je ipak otišao suviše ukoso pa nije mogao dobro naciljati vrata. Božić je ovom prilikom u Dinamu II bio svojevrsni pandan El Arabija Hilala Soudanija: napadač „zarobljen u bekovskom dresu“ s brojem 2 na leđima.

Imao je Božić sjajnu priliku i u 42. minuti, ovaj je put dojurio slijeva, istrčao sam pred Zagorca, gađao suprotni donji kut, ali lopta je prohujala uza samu stativu.

Samo nekoliko minuta ranije gotovo smo identičnu sekvencu gledali na drugoj strani kad je Hodžić također ciljao suprotni donji kut, ali se i tom prilikom lopta otkotrljala uz vratnicu. Pljesak je zaslužila i akcija prvoga Dinamova sastava u 54. minuti: rastrčani, sveprisutni Dani Olmo sjajnom je dubinskom loptom proigrao Fiolića, on efektno, petom poslao loptu u for Petru Stojanoviću, a nakon njegova ubačaja Henriquez tukao glavom pri čemu se lopta odbila od trave u prečku.