Dinamo II – Zagreb 3:0

Tri pogotka za zatvaranje sezone na Hitrec-Kacianu

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Tri pogotka, atraktivni prodori, efektan slobodan udarac i parada vratara... Nogometaši Dinama II dopadljivom su predstavom „zatvorili vrata“ Hitrec-Kaciana u aktualnoj sezoni. U dvoboju predzadnjega, 32. kola Druge HNL, na svom su travnjaku svladali gradskoga suparnika Zagreb 3:0, a na samom će zatvaranju sezone, 28. svibnja u 17:30 sati, gostovati kod Imotskog.

Trener Mario Cvitanović ovom je prilikom, uslijed ozljeda, žutih kartona, ali i umora igrača nakon finala juniorskoga Kupa dva dana ranije, izveo je pomalo šarolik sastav. U takvom je „rasporedu figura“ ove subote za Dinamo II debitirao mladi branič Mihael Briški. Debitirao i – postigao pogodak! Zagrebov je vratar Ante Topić loptu iz mreže vadio u smiraju prvog i početkom drugoga dijela te u samoj završnici utakmice.

Plavi su prvi pogodak „najavili“ u 40. minuti. Fintić je projurio desnom stranom, snažno pucao sa desetak metara, ali je lopta završila u bloku. Na nju je natrčao Borna Miklić, ali mu se ovaj put ispriječio vratar Topić. No, zato minuti kasnije nije mogao ništa. Razigrani je Davor Lovren, nakon spretnoga proigravanja Karla Muhara, protutnjao kroz Zagrebovu obranu, pritom gurnuo loptu kroz noge suparničkom braniču pa s lijeve strane proparao suprotnu „malu mrežu“.

U 49. minuti Briški je zaključio sjajnu Dinamovu akciju i time „začinio“ vlastitu premijeru. Na travnjak je uskočio u 28. minuti zamijenivši ozlijeđenoga Filipa Uremovića. Početkom drugoga dijela Marijan Čabraja ubacio je s lijeve strane, Zagrebova obrana tek nakratko uspjela odbiti loptu, a na nju na desnoj strani na rubu peterca natrčao Briški i proslijedio je u praznu mrežu. Bio je to pogodak za 2:0. Neposredno prije ove akcije pljesak je zaradio Matija Fintić nakon što je driblingom nanizao trojicu suparničkih braniča izborivši pritom udarac iz kuta...

Priču je zaključio Dario Špikić četiri minute prije kraja. Sjajnom ga je, filigranski preciznom loptom proigrao Lovren, a Špikić izbio sam pred vratarem Topićem i bez poteškoća pogodio za 3:0. Mrežu je pogodio nepune tri minute nakon što je ušao u igru.

Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da je, primjerice, poneki od četiri Lovrenova plotuna odsjeo u mreži. Prvo je s ruba kaznenoga prostora gađao suprotni gornji kut, ali je lopta pritom okrznula Zagrebova braniča i završila u korneru. Nešto kasnije mu je vratar Topić uspio ukrotiti loptu, a potom spriječiti i naoko siguran pogodak iz slobodnoga udarca: Lovren je sa 20-ak metara lansirao loptu preko „živoga zida“, a Topić ju paradom u zadnji trenutak „iščupao“ iz svojega donjeg desnog kuta. Nešto kasnije Mario Ćuže spretno je proigrao Lovrena, koji je s ruba kaznenoga prostora snažno pucao po zemlji malo pored vrata.

Zagreb je bio opasan na otvaranju utakmice. Alen Jurilj još je u osmoj minuti povukao kontranapad po lijevoj strani, proigrao Niku Tokića, koji je izbio sam pred Dinamova vratara Darija Miškića. Ipak, maksimirski mu je čuvar mreže pravodobno ušao u udarac i spriječio pogodak. Nedugo potom Renato Kauzlarić primio je loptu u kaznenom prostoru, desetak metara od Dinamovih vrata, snažno pucao iz okreta, ali lopta je prohujala iznad prečke.