Prva utakmica 2. pretkola Lige prvaka, 24.7.2018.

GNK Dinamo – Hapoel Beer-Sheva FC 5:0 (2:0)

Suci: Ali Palabiyik, Kerem Ersoy, Serkan Olguncan, Alper Ulusoy (svi Turska)

Gledatelja: 9.056

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi - Hajrović (od 86. Fiolić), Olmo, Gojak, Oršić (od 74. Šitum)  - Budimir (od 70. Hodžić). Trener: Nenad Bjelica.

Hapoel Beer-Sheva: Anestis - B.Bitton, Taha, Tzedek, O.Bitton - Ezra (od 54. Nwakaeme), Cetout (od 46. Maman), Ogu, Einbinder (od 74. Ben Basat), Melikson - Sahar. Trener: Barak Bakhar.

Žuti kartoni: Stojanović (3.), Hajrović (5.), B. Bitton (48.), Ogu (49.), Gojak (90.)

Strijelci: 1:0 - Hajrović (22.), 2:0 - Oršić (28.), 3:0 - Ademi (50.), 4:0 - Ademi (62.), 5:0 - Hodžić (82.)

Dinamo je na sjajan način otvorio novu sezonu, te u prvom susretu drugog pretkola UEFA Lige prvaka svladao izraelskog prvaka Hapoel Beer-Shevu s 5:0! Strijelci u prvom slavlju Dinama u sezoni bili su Izet Hajrović, Mislav Oršić, Arijan Ademi i Armin Hodžić.

Strateg Modrih Nenad Bjelica odlučio se za 4-1-4-1 formaciju s Zagorcem na vratima, u zadnjoj liniji igrali su Stojanović, Teophile, Dilaver i Leovac. Kao zadnji vezni igrao je kapetan Ademi, dok su u veznoj liniji započeli Hajrović, Olmo, Gojak i Oršić. U vrhu napada bio je Budimir

Već u prvoj minuti Dinamo je mogao doći do vodstva. Debitant Oršić lijepo je prošao po lijevoj strani, dao povratnu loptu za Olma, ali njegov udarac zaustavlja vratar Anestis. Nakon devet minuta uzvratili su Izraelci, Sahar je išao sam na Zagorca, ali vratar Dinama sjajnom reakcijom obranio je zicer!

Nakon 22. minute ravnopravne igre, Modri su poveli. Dugu loptu iz obrane Budimir je glavom spustio za Hajrovića, koji prima loptu na rubu kaznenog prostora, okreće se i preciznim udarcem šalje loptu u desni donji kut za 1:0. Samo šest minuta kasnije Dinamo je postigao i drugi pogodak na susretu. Oršić je prošao po sredini, dodao lijevo za Gojaka koji iz okreta šutira, vratar Anestis odbija, a Oršić šalje loptu u mrežu za svoj prvijenac u plavom dresu!

Do kraja poluvremena gosti iz Izraela imali su veliku prigodu nakon kornera, ali Stojanović je glavom izbio loptu s gol crte.

U nastavku je Dinamo nastavio u istom ritmu, borbeno, koncentrirano i s izraženim timskim duhom. Takav pristup ubrzo je rezultirao novim pogotkom u mreži gostiju. Igrala se 50. minuta kad je Dinamo imao tri prilike za pogodak. Prvo je Oršić opasno šutirao iz slobodnog udarca, na odbijenu loptu šutirao je Hajrović, izraelski vratar u oba navrata odbio je loptu, ali u trećem pokušaju Ademi poentira za 3:0!

Kapetan Dinama poentirao je još jednom. U 62. minuti Olmo je ukrao loptu u sredini, dodao za Oršića koji sjajnom asistencijom pronalazi Ademija. Kapetanu Dinama prvi udarac odbio je vratar Hapoela, ali drugi put Ademi precizno poslao u mrežu.

Za kraj sjajne predstave i za najteži poraz izraelskog prvaka u europskim natjecanjima u posljednjih 20 godina, poentirao je Armin Hodžić. Loptu je iz slobodnog udarca ubacio Hajrović, a Hodžić glavom šalje neobranjivo loptu u mrežu za velikih 5:0!

Nova momčad Dinama pokazala je vrlo dobru igru, Modri su bili borbeni, agresivni i determinirati što je mnogobrojna publika ispratila pljeskom. Dinamo je na najbolji način otvorio sezonu i na sjajan način pozvao navijače u novu sezonu.

Dinamo već u petak od 20 sati dočekuje Rudeš na Maksimiru, a zatim 31. srpnja na rasporedu je uzvratni susret protiv Hapoel Beer-Sheve.