Sjajan preokret Dinama za veliku pobjedu

Autor fotografije: 24sata/Radovan Stoklasa

Suci: Jakob Kehlet, Michael Tykgaard, Jens Maae, Christian Brixen

Spartak: Chudy - Oravec, Toth, Godal, Čonka - Greššak, Rada - Jirka (od 69. Malecki), Grendel, Chanturisvili - Ghorbani

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Perić, Rrahmani - Gojak, Ademi, Olmo (od 85. Šunjić) - Hajrović (od 74. Kadzior), Gavranović (od 88. Petković), Oršić

Žuti kartoni: Ghorbani, Čonka, Ademi

Strijelci: 1:0 Ghorbani (32.), 1:1 Gavranović (64.), 1:2 Oršić (77.)

Igrači Dinama nastavili su s odličnim rezultatima u Europi te su zahvaljujući pobjedi protiv Spartaka nakon tri kola i dalje neporaženi u grupnoj fazi Europa lige!

Na gostovanju kod slovačkog Spartaka u 3. kolu UEFA Europa lige sjajnim su preokretom stigli do 2:1 pobjede i velikog slavlja! Slovačka je momčad vodila 1:0 od 32. minute, a u nastavku su Gavranović i Oršić donijeli veliki preokret za zaslužena sva tri boda.

Trener Bjelica odlučio se za dobro poznati sastav: Na golu Livaković, stoperska kombinacija Perić i Lešković, na lijevoj strani Rrahmani, a desno Stojanović. U sredini trojka Gojak, Ademi i Olmo, a prema naprijed na stranama Hajrović i Oršić te Gavranović.

U 18. minuti prva izgledna situacija za Dinamo. Hajrović je nakon prekršaja izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, ubacio u kazneni prostor, Gavranović se ispružio i poslao loptu u mrežu, a sudac označio zaleđe. Nekoliko tenutaka kasnije odigrali su kombinaciju Olmo i Oršić, ali Oršićev pokušaj ostao je u bloku.

Domaćin je poveo u 32. minuti utakmice, zapravo iz prve izgledne situacije pred golom Dinama. Nakon ubačaja s lijeve strane, Rrahmani je u kaznenom prostoru spustio loptu prsima prema Livakoviću, a obranu Dinama iznenadio je Ghorbani koji se provukao pokraj Perića i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Pokušali su igrači trenera Bjelice odmah doći do izjednačenja, a u 36. minuti Oršić je bio u dobroj prilici kada je siloviti udarac poslao ipak preko vratnice Spartaka. Stisnuli su igrači Spartaka malo nakon prvog pogotka. U 41. minuti slobodan udarac za domaćina jako iskosa s lijeve strane. Grendel je uputio izravni udarac na gol, a Livaković boksa i spašava svoja vrata. U posljednjoj minuti prvog poluvremena i Rrahamani je imao priliku zatresti mrežu Spartaka, ali iz voleja puca preko gola.

POTPUNI PREOKRET U DRUGOM POLUVREMENU

Drugo poluvrijeme donijelo je scenarij iz snova, niz prilika i dva pogotka za potpuni preokret. U 52. minuti lijepa akcija Dinama, ali lopta nikako nije htjela u gol. Gavranović se riješio dvojice čuvara, gurnuo do Ademija koji s ruba kaznenog prostora na lijevo šalje prema Oršiću, a njegov udarac preko vratara Chudyja blokira i izvan terena šalje Oravec. Opasna situacija s druge strane pet minuta kasnije kada je mrežu Dinama od povećanja prednosti sačuvao Livaković. Jirka je jako iskosa s lijeve strane uputio prizemni šut na gol, a vratar Dinama uspio loptu poslati izvan terena.

Sretna 64. minuti utakmice napokon je donijela zaslužen pogodak Dinama i slavlje igrača i klupe! Oršić je na lijevoj strani dodao do Rrahmanija koji loptu šalje na rub kaznenognprostora, tamo je Olmo dotaknuo loptu i proslijedio do Gavranovića koji iz blizine zabija za 1:1.

Nizale su se dobre prilike, visio je novi pogodak Dinama u zraku, svi su tako željno iščekivali preokret rezultata. A i nismo dugo čekali na povećanje prednosti! U 77. minuti Gavranović po lijevoj prošao uz gol aut crtu, povratnu poslao do peterca, Oršić pucao, golman prvo obranio, a Oršić odbijenu sigurno pospremio u mrežu za 2:1! Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a Plavi se u Zagreb vraćaju sa zasluženom pobjedom i nova tri boda!

Nakon gostovanja u Trnavi igrači Dinama vraćaju se u Zagreb, a već ih za vikend očekuje utakmica 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige, protiv Slaven Belupa u Koprivnici (nedjelja, 28.10., 17:30h).