Dinamo II – Šibenik 0:1

Šibenčani preuzeli vrh, plavi će prezimiti na drugom mjestu

Autor fotografije: Pixsell

Nisu jesenski prvaci već viceprvaci, i to zbog – Vice. Šibenski krilni napadač Vice Kendeš pokrenuo je šibenski napad, proturnjao desnom stranom, dojurio do gol-aut crte i vješto zavrnuo loptu na Dinamov peterac gdje ju je dočakao Luka Celić i u toj, 81. minuti, zakucao u mrežu za pobjedu Šibenika 1:0. Momčad iz Krešimirova grada ovime je „svrgnula“ maksimirsku družinu s vrha ljestvice i osigurala status jesenskoga prvaka Druge HNL.

Bio je ovo dvoboj 13. kola čime je zaključena jesenska polusezona i pri čemu je, sukladno rasporedu, zaokružena točno polovica prvenstva. Preostalih 13 kola na programu je, dakle, sljedeće godine, a nogometaše Dinama II prvi dvoboj čeka 3. ožujka protiv Sesveta na travnjaku Hitrec-Kaciana.

Plavi su, istina, većim dijelom utakmice dominirali, stvarali prilike, bili „brži, viši i jači“ na lopti, ali bez konkretne završnice. Šibenčani su, pak, s nekoliko dopadljivih vezova, a posebice s nekoliko juriša preko krila stvarali probleme maksimirskoj obrani. Tako su, naposljetku, i postigli pogodak, a sličan su scenarij priredili samo tri minute prije nego su zatresli mrežu. Tada se Prince Ampem sjurio lijevom stranom u kazneni prostor, također dojurivši do gol-aut crte, baš kao i Kendeš kod pogotka. Razlika je jedino u tome što je Kendešovu asistenciju uspješno završio Celić, dok je Ampemovo dodavanje dočekao Josip Maleš pa sa pet metara pogodio, ne mrežu već – Kendeša od kojeg se lopta odbila izvan igraišta.

Na samome izmaku utakmice, duboko u sučevoj nadoknadi, dok su plavi jurnuli u napad i time neumitno ostavili prostor za suparnički kontranapad, ponovno je Kedneš protrčao desnom stranom, utrčao u kazneni prstor, ali je vratar Lovro Juric spriječio novi pogodak.

Utakmica je, dakako, mogla otići u posve drugi „rukavac“ da su plavi bili spretniji u završnici akcija. Leon Šipoš već je u petoj minuti istrčao sam pred saparničkoga vratara, iznimno darovitoga šibenskog tinejdžera Nediljka Labrovića koji mu je uspio iščeprkati loptu i sačuvati mrežu. Nadugo potom Endri Çekiçi sa dvadesetak je metara pucao malo pored gola, da bi u 30. minuti Šipoš priredio dar-mar na lijevoj strani, izbacio gotovo kompletnu šibensku obranu i vješto asistirao Iliji Bagariću koji je sa samo tri metra loptu lansirao – pored stative. Ubrzo potom maskimirski je kapetan Karlo Plantak efektnim lobom poslao loptu u središte kaznenoga prostora, ondje ju je Šipoš spretno prihvatio i s vrha peterca poslao pored gola.

Maksimirski Šibenčanin Marko Gjira na trenutak je podsjetio na bravuru s nedavne utamice Lige prvaka mladih protiv rumunjskog Viitorula. I ovaj je put zgrabio loptu na svojoj polovici presjekavši suparnički napad, povukao je kontru preko polovice terena i sjajno proigrao Çekiçija na desnoj strani, ali maksimirska je desetka poslala loptu preko gola.

Pamtimo još dvije šibenske prilike. Yusuf Musa još je u 24. minuti prošao lijevom stranom, snažno pucao sa 15 metara, a vratar Juric uspio obraniti. Sredinom drugoga dijela Ampem je iskorisio grešku Dinamove obrane pa prihvatio loptu na lijevoj strani, ubacio pred prazan gol... No, dok se lopta kotrljala pred praznom gol-crtom, nitko od šibenskih napadača nije bio blizu da ju skrene u mrežu.