Dinamo II – Šibenik 0:0

Šibenčani izdržali napade i osvojili bod

„Vatrena završnica“, tresla se stativa, vratari u punom pogonu... Ipak, pogodaka nije bilo: Dinamo II i Šibenik u dvoboju su 30. kola Druge HNL na travnjaku Hitrec-Kacian odigrali 0:0.

Već su praktički na samome otvaranju plavi „zagrijavali“ šibensku obranu. Borna Miklić u polukontri je u trećoj minuti pokušao lobati šibenskoga vratara, ali lopta je ipak preletjela prečku. Odmah je potom Karlo Muhar izborio loptu na sredini terena, u nastavku akcije Mario Ćuže projurio desnim krilom, ubacio u peterac gdje se lopta odbila od šibenskoga braniča, a vratar Hrvoje Slavica spretnom reakcijom uspio spriječiti autogol.

Ponovno je Muhar priredio „nered“ u suparničkom kaznenom prostoru. Sjajno je reagirao na ubačaj Matije Fintića s desne strane. S desetak je metara iz prve, snažnim volejem, lansirao loptu u suprotni kut, ali je ipak prohujala tik uza samu vratnicu u gol-aut.

Potkraj prvoga dijela Neven Đurasek izmamio je pljesak publike nakon furioznoga prodora kojim je „u prašini“ ostavio četvoricu suparničkih braniča. Dubinskom je loptom proigrao Fintića u kaznenom prostoru, ali je vratar Slavica ipak na vrijeme reagirao i spriječio pogodak. Ne samo da ga je spriječio već je istoga časa munjevitom reakcijom pokrenuo polukontru koja je mogla završiti vodstvom Šibenčana. Josip Maleš osvanuo je sam na lijevoj strani Dinamova peterca i pogodio – vanjski dio mreže.

Imali su Šibenčani priliku u nešto ranije, u 21. minuti. Ponovno je u središtu pozornosti bio desnokrilni šibenski napadač Maleš. Utrčao je u Dinamov kazneni prostor, ubacio pred vrata, a Filip Uremović i vratar Dinko Horkaš u zadnji trenutak otklonili opasnost ispred Ante Živkovića.

Na samome izmaku prvoga poluvremena Đurasek je, nedugo nakon efektnoga prodora, okušao i – udarac. Snažno je pucao sa 20 metara po sredini, a Slavica sigurnom intervencijom zaustavio loptu.

Gosti su u nastavku s dva brzopotezna napada pokušali iznenaditi Horkaša. Prvo je Mladen Bartulović snažno pucao sa 20 metara s desne strane, ali je Dinamov vratar zaustavio udarac. Odmah potom ponovno je bljesnuo Maleš. Praktički je od centra pojurio prema vratima, domogao se kaznenoga prostora, ali više nije imao snage za snažan udarac i Horkaš je spriječio pogodak.

Miklić je nedugo potom izborio loptu i odmah je proslijedio Davoru Lovrenu koji je s desetak metara s desne strane pogodio vanjski dio mreže. U 64. minuti, u svojem prvom dodiru s loptom, neposredno po ulasku s klupe, Dario Špikić prilično je namučio šibensku obranu. Matej Hudećek ubacio je sdesna, Ćuže prenio loptu na drugu stranu, a Špikić se, na sedam metara od vrata, spretnim okretom oslobodio suparničkog braniča, izbio sam pred Slavicu, koji je hrabrim uklizavanjem spasio gotovo siguran pogodak.

Plavi su desetak minuta kasnije bili još bliže pogotku. Lovren je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, vratar Slavica uhvatio pa ispustio loptu gdje ju je na "drugoj stativi" dočekao Miklić i pogodio – stativu. Nešto kasnije ponovno je Miklić „zaljuljao“ gostujuću obranu. Upravo kad se, u središtu šibenskoga kaznenog prostora, spremao na udarac, uklizao mu je Gerald Diyoke. Plavi su tražili jedanaesterac, a splitski sudac Marino Majstorović odmahnuo rukom. Već su u sljedećem napadu plavi mogli povesti. Lovren je pokušao snažnim udarcem iz okreta s desne strane s ruba peterca, ali lopta je proletjela pored suprotne stative.

Ubrzo je nastavljena kanonada prema šibenskim vratima. Lovren je izveo slobodan udarac s desne strane, Špikić u kaznenom prostoru prebacio loptu glavom, dočekao ju je Uremović, a šibenski braniči spriječili pogodak izbivši je sa same gol-crte. No, zato je u sučevoj nadoknadi bilo „vatre“ pred Dinamovim golom. Yusuf Musa oštro je centrirao s lijeve strane na peterac, gdje je za milimetar kratak bio Maleš.

U sljedećem kolu, 14. svibnja, plavi gostuju u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca.