GNK DINAMO - SK AUSTRIA KLAGENFURT 6:1 (0:1)

Stadion Fazanerija, Murska Sobota, 03.07.2018.

GNK Dinamo (4-1-4-1): Horkaš - Rrahmani (od 60. Moharrami), Dilaver (od 60. Theophile), Benković, Leovac - Šunjić - Hajrović, Majer (od 60. Gojak), Knežević, Marin (od 60. Menalo) - Hodžić. Trener: Nenad Bjelica.

Austria Klagenfurt (4-2-3-1): Krassnitzer - Assante, Ousseini, Saravanda, Moreira - Mendes, Greil - Pichler, Zakany, Jaritz - Hodl (Još su igrali: Ortner, Hutter, Rusek, Akyldiz, Steinwender, Nageler, Killar i Timočenko). Trener: Franz Polanz.

Žuti kartoni: Šunjić (48.), Hutter (50.),

Strijelci: 0:1 - Zakany (22.), 1:1 - Hodžić (59.), 2:1 - Šunjić (71.), 3:1 - Hajrović (76.), 4:1 - Benković (83.), 5:1 - Menalo (86.), 6:1 - Gojak (89.)

Modri su u trećoj pripremnoj utakmici došli do treće pobjede, u uzbudljivoj utakmici Dinamo je preokrenuo rezultat i svladao Austriju Klagenfurt s visokih 6:1 uz šest različitih strijelca!

Strateg Dinama u susret protiv austrijskog drugoligaša krenuo je sa sljedećim sastavom: Na golu Horkaš, zadnja linija Rrahmani i Leovac na bokovima te stoperi Dilaver i Benković. Ispred njih kao zadnji vezni Šunjić i kvartet ispred: Hajrović - Majer - Knežević - Marin. U vrhu napada bio je Hodžić

Nakon prvih 45 minuta nazirao se stil igre kakav trener Bjelica zahtjeva od momčadi. Karakteristike ovog Dinama su brz protok lopte uz što manje dodira, te brza tranzicija iz obrane u napad. Dinamo je igrao u 4-1-4-1 formaciji s izrazito raspoloženim Hajrovićem koji je obilježio čitav susret.

Izet je bio nezaustavljiv za protivnika na desnom krilu, gurao lopte kroz noge, kreirao prilike suigračima, spuštao se s desne strane u kazneni prostor, poentirao... Sjajnu igru Hajrovića obilježile su mnogobrojne situacije: prvo je u 7. minuti nakon solo prodora sa 16 metara silovito zatresao gredu, u 12. minuti nakon što je protivniku efektno poslao loptu kroz noge silovito je šutirao preko gola. Nakon pola sata ubacio je za Benkovića koji je glavom šutirao ravno u golmana, a zatim u 42. minuti nakon solo prodora iskosa zamalo zabio...

Ipak sav njegov trud došao je na naplatu u 59. minuti kad je prošao po desnoj strani, izmijenio dupli pas i asistirao za Hodžića koji s ruba šesnaesterca šalje loptu u mrežu za izjednačenje. Nije to bio kraj, Hajrović je u 76. minuti zaokružio svoj sjajan nastup sa sjajnim pogotkom. Bombarderskim udarcem iskosa s 30 metara pogodio je neobranjivo u donji desni kut za 3:1!

Iako je Dinamo bio kvalitetniji protivnik, prvi dio završio je u zaostatku. Momčad Austrije iz Klagenfurta povela je u 22. minuti iz standardne situacije, precizan iz slobodnog udarca bio je Zakany, 'desetka' Austrijanaca.

Neprecizni su bili Modri u prvom dijelu, Hodžić je imao tri velike šanse koje nisu završile pogotkom. Prvo je u 6. minuti glavom pogodio gredu nakon ubačaja Marina, u 13. minuti u padu je loptu poslao pored lijeve vratnice, samo minutu kasnije Leovac je sjajno ubacio, a Hodžić sa samo nekoliko metara prebacio gol... I nakon kornera Majera kad je opasno glavom šutirao Dilaver, golman je sjajnom paradom spasio svoju mrežu.

U nastavku su Modri poradili na realizaciji, pokazali koncentraciju i zasluženo došli do nove, treće uzastopne pobjede u novoj sezoni. Već je u 47. minuti Rrahmani glavom pronašao put do mreže, ali sudac je svirao faul u napadu. Nakon što je trener uveo četiri nova igrača u 60. minuti, od kojih su Moharrami i Theophile upisali svoj debi u plavom dresu, Dinamo je poveo. Igrala se 71. minuta kad se borbeni i hrabri Šunjić odlučio na šut iz daljine. Bio je toliko silovit, da ga vratar gostiju nije uspio zaustaviti. 2:1!

Do kraja je Dinamo postigao još tri efektna zgoditka. Nakon standardne situacije u 83. minuti, Gojak je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, gdje je loptu dočekao kapetan Benković i glavom je poslao u mrežu. Zatim je tri minute kasnije Gojak ubacio s desne strane, udarac Hodžića blokiran, lopta je stigla do Menala koji postiže svoj prvijenac za Modre. Za kraj, za visoku i zasluženu pobjedu, poentirao je Gojak u 89. minuti susreta.

Modri već sutra, 4. srpnja nastavljaju s pripremnim utakmicama. Protivnik je slovenski prvoligaš Triglav iz Kranja, a zatim u subotu igraju posljednji susret u Sloveniji protiv poljske Cracovije.