Rudeš – Dinamo II 1:0

Rudeš slavio s bijele točke, Dinamu II poništen pogodak

Ozljeda Darija Špikića, primljeni pogodak iz prestrogo dosuđenoga jedanaesterca, neiskorišteni poklon suparničke obrane, ali i poništen izjednačujući pogodak u sučevoj nadoknadi vremena... Uz ovakve je probleme i nedaće momčad trenera Marija Cvitanovića teško mogla do bod(ov)a kod Rudeša, jednoga od ugodnijih iznenađenja u ovoj sezoni Druge HNL. U dvoboju 27. kola domaći su svladali Dinamo II 1:0 pogotkom Tomislava Havojića u 23. minuti iz jedanaesterca.

Pitanje je, međutim, je li pomoćni sudac opravdano poništio pogodak maksimirskih nogometaša u drugoj minuti sučeve nadoknade vremena. Filip Uremović stajao je na suparničkoj gol-aut crti, dočekao centaršut s desne strane i trzajem glavom asistirao Borni Mikliću na vrhu peterca. Mladi je maksimirski napadač zatresao mrežu, ali sudac je poništio pogodak smatrajući da je lopta prilikom Uremovićeve asistencije bila izvan igrališta.

Kako god, domaći su poveli sredinom prvoga dijela. Klinč Davora Lovrena i Martina Franića u 23. minuti u Dinamovu kaznenom prostoru šibenski je sudac Dario Kulušić prestrogo označio prekršajem za jedanaesterac. Franić je projurio desnom stranom, utrčao u kazneni prostor, na putu mu se našao, a sudac pokazao kazneni udarac. S bijele je točke pogodio Havojić.

Samo pet minuta ranije trener Cvitanović ostao je bez važne napadačke „osice“: Špikić je, u borbi za loptu nakon udarca iz kuta, ostao ozlijeđen i morao napustiti travnjak. S klupe je uskočio Neven Đurasek.

Matija Fintić priredio je probleme rudeškom vrataru Krunoslavu Hendiji na otvaranju, ali i zatvaranju prvoga poluvremena. U početnim je minutama domaći vratar jedva amortizirao loptu nakon Fintićeva slobodnog udarca sa 20-ak metara. Na odbijenu je loptu natrčao Miklić, ali je raspoloženi Hendija i u tom, novom pokušaju uspio spriječiti pogodak.

U sučevoj nadoknadi prvoga poluvremena domaći je branič Perica Šare nespretno vraćao loptu vrataru, do nje je prvi došao Fintić... Ipak, Hendija mu je u zadnji trenutak uspio ući u udarac.

Šare se, međutim, samo nekoliko minuta ranije mogao prometnuti u junaka. Mario Ćubel iz slobodnoga je udarca s lijeve strane ubacio u Dinamov kazneni prostor, a Šare u skoku glavom sa sedam metara poslao loptu malo preko vrata.

Gotovo identičnu smo sekvencu gledali početkom drugoga dijela. Ponovno je Ćubel ubacio, ali ovaj out s desne strane, a Šare glavom pokušao iznenaditi Dinamova vratara Dinka Horkaša, koji je ipak uspio ukrotiti loptu.

Karlo Plantak u završnici je utakmice izborio loptu na 20-ak metara od suparničkih vrata, u nastavku akcije Đurasek ubacio s desne strane gdje su, na vrhu peterca, za trenutak zakasnili Miklić i Uremović.

Nedugo potom domaći su bili nadomak drugom pogotku. Vilibald Vuco je, nakon udarca iz kuta, snažno pucao glavom sa sedam metara, a Horkaš paradom "iščupao" loptu ispod prečke.

Sljedeći dvoboj maksimirsku družinu očekuje 18. travnja na Hitrec-Kacianu kad će im gostu, u dvoboju 28. kola, biti nogometaši Solina.