Prekrasna i uvjerljiva pobjeda u sjajnoj atmosferi

Uzvratna utakmica polufinala Kupa (prva utakmica: Hajduk – Dinamo 0:2)

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Ante Vučemilović-Š. (Osijek)

Gledatelja: 10245

Dinamo: Ježina – Matel, Sigali, Taravel, Musa – Antolić (od 69. Ćorić), Machado – Fernandes, Šovšić (od 76. Rog), Brekalo (od 56. Soudani) - Henriquez

Hajduk: Kalinić – Velazquez, Nižić (od 41. Bilyy) , Šimić, Milić (od 60. Vojković) – Jefferson, Kalik – Maloku (od 46. Pejić), Vlašić, Tudor – Sušić

Žuti kartoni: Musa (18.) / Nižić (18.), Jefferson (34.), Pejić (78.), Sušić (86.)

Strijelci: 1:0 Brekalo (2.), 2:0 Fernandes (24.), 3:0 Fernandes (50.), 4:0 Soudani (68.)

Utakmica iz snova na Maksimiru! Dinamo je pred više od 10 tisuća navijača u krasnoj atmosferi odigrao sjajnu utakmicu, 90 minuta dominirao i upisao veliku 4:0 pobjedu te se s ukupnih 6:0 plasirao u finale Kupa! Golove za Dinamo zabili su 17-godišnji Brekalo koji je upisao svoj seniorski prvijenac, potom je dva dodao Fernandes i na kraju je zabio i Soudani.

Zanimljivo je bilo danas pogledati klupu za pričuve Modrih koja je, možemo to tako reći, bila nikada jača. Naime, redom su na njoj sjedili reprezentativac pored reprezentativca. Ćorić, Rog i Hodžić igraju za mlade reprezentace dok su Eduardo, Stojanović, Schildenfeld i Soudani A reprezentativci svojih država. Naravno, to je samo još jedna potvrda kvaliteta koju prvaci imaju u svlačionici.

U najavi uzvratne utakmice polufinala Kupa vjerojatno nitko osim trenera Zorana Mamića nije "pogodio" sastav; barem ne u medijima koji su, kao i obično, itekako puno prostora poklonili derbiju. Trener Modrih je zato "pogodio" za sve njih. Formacija je bila uobičajenih 4-2-3-1, ali s dosta "iznenađenja" u izboru igrača, a kada se sve zbroji i oduzme Dinamo je na terenu izgledao – moćno i šampionski!

Stotinjak sekundi derbija je bilo iza nas i Dinamo je već poveo! Danas sjajni i neuhvatljivi Šovšić najavio je svoju veliku partiju kada je sjajno povukao 40 metara, iznio loptu i u pravom trenutku uposlio Brekala koji ulazi u kazneni prostor i šalje loptu pored Kalinića! Upravo je Brekalo u najavi utakmice na službenoj stranici Modrih rekao kako je zabio puno golova Hajduku koji mu je "mušterija" i kako jedva čeka prvi seniorski. Trebalo mu je, ni manje ni više, nego stotinjak sekundi.

Sjajni Modri nisu stali nakon pogotka; dapače. Nastavili su u istom ritmu, stiskali su goste, dominirali i Hajduk često nije mogao izaći iz vlastitih 16 metara. Ipak, najbolje prilike dolazile su kada se Hajduk malo otvorio i ostavio prostor iza svojih leđa pa je tako prvo u 14. minuti Fernandes uposlio Šovšića koji iz blizine (i zaleđa) puca pored gola da bi iduća prilika, 10 minuta kasnije, donijela povećanje prednosti.

Igrala se 24. minuta kada je ponovno Brekalo pokrenuo akciju, Henriquez s centra sjajno u for gurnuo Fernandesu koji u punom trku zaobilazi istrčalog Kalinića i lako šalje loptu u praznu mrežu! Fantastičnih 20-ak minuta Modrih nakon kojih su, ako su uopće postojale, nestale i najmanje sumnje oko toga tko će igrati u finalu Kupa. Jednostavno bolja momčad.

Fernandes je uskoro imao novu priliku koju Kalinić brani, a udarac Šovšića nakon pola sata ide preko gola. S druge strane Hajduk je pokušao udarcem Sušića iz daljine, ali nije bilo prijetnje za Ježinu. Prvi dio je zaključen prilikom Henriqueza koji je glavom pucao pored gola, no zato je Angelo bio milimetarski precizan u – asistencijama.

Na početku nastavka, u 50. minuti, ponovno je Angelo krasnom loptom u for gurnuo Fernandesa, ovaj je neuhvatljiv po strani i iz teške situacije iskosa majstorskim potezom prebacuje Kalinića za prekrasnih 3:0! Idući veliki pljesak više od 10 tisuća navijača na Maksimiru nije bio nakon pogotka već izmjene kada je u 56. minuti izašao mladi Brekalo, a umjesto njega na teren utrčao Soudani.

Dinamo je nastavio s prilikama, a iduća je bila ona kada su u par sekundi razmaka pucali Henriquez pa onda i Antolić, no Kalinić je bio raspoložen. Ipak, niti Kalinić nije mogao spasiti Hajduk u 68. minuti kada su Modri odigrali novu krasnu akciju, Henriquez upisao hat-trick u asistencijama, a Soudani preciznim udarcem od druge vratnice povisuje na četiri odnosno ukupno 6:0 za Dinamo!

Modri su stiskali do samoga kraja, publika je uživala i ovacijama nagrađivala sjajne poteze Modrih, a Henriquez je imao krasnu priliku asistencijama dodati i gol, ali Kalinić je, koliko god semafor pokazivao drugačije, imao nekoliko krasnih obrana i spasio Hajduk težeg poraza.

Dinamo je tako dobio Hajduk 4:0 i s ukupnih 6:0 se plasirao u finale! 6:0 zaista govori sve o razlici između najbolje hrvatske momčadi i Hajduka!