Gorica – Dinamo II 1:0

Plavi propustili prilike, Gorica slavila

Još su na otvaranju utakmice izdržali „rafalnu paljbu“ Dinamovih napadača, u samo jednoj akciji zaustavili tri brzopotezna plotuna i potom krenuli u protunapad i – izborili pobjedu. Nogometaši Gorice u subotnjem su okršaju 29. kola Druge HNL svladali Dinamo II 1:0 i time zadržali drugo mjesto na ljestvici dodatno se približivši plasmanu u viši razred hrvatskoga nogometa.

Pogodak odluke postigao je gorički stoper Luka Smoljo u 16. minuti kad je, nakon udarca iz kuta, loptu dočekao glavom i sa sedam metara zakucao u mrežu. Samo šest minuta ranije domaća je obrana bila na streljani i pravo je čudo da je mreža ostala mirna. U toj su, 10. minuti, u samo jednoj akciji projektile prema vratima slali Mario Ćuže, Karlo Muhar i Davor Lovren, ali lopta je prvo pogodila domaćega braniča Hrvoja Jančetića da bi ju potom uspijevao „boksati“ vratar Kristijan Kahlina.

Muhar je i nešto ranije okušao udarac iz daljine pogodivši vanjski dio mreže. I maksimirski je vratar Dinko Horkaš na trenutke bio „na vatrici“. Još ga je u trećoj minuti zagrijavao Marin Matoš udarcem s 15-ak metara, da bi sredinom prvoga dijela uspio odbiti loptu nakon vješte akcije Hrvoja Humeljaka i Benjamina Tatara.

Dinamo II bio je nadomak izjednačenju u 61. minuti kad je Filip Uremović glavom nakon kornera poslao loptu malo pored stative. Desetak minuta kasnije Marijan Čabraja spretno je ubacio s lijeve strana, Miklić dočekao loptu na bližoj stativi, a Kahlina krajnjim naporom ipak uspio spriječiti pogodak.

Tatar je nešto kasnije s ruba kaznenoga prostora poslao loptu malo preko vrata, a opus obećavajućih akcija zaključio je Matija Fintić dvije minute prije kraja kad je s 20-ak metara loptu također poslao tik iznad prečke.

Momčad trenera Marija Cvitanovića sljedeći će put na travnjak istrčati 30. travnja kad će u 30. kolu dočekati sastav Šibenika.