Maksimir, Zagreb, 8.11.2018., 21:00h, Gledatelja: 18.154

Suci: Serhiy Boiko, Volodymyr Volodin, Semen Shlonchak, Yevhen Aranovskiy, Mykola Balakin, Oleg Pluzhnyk (svi Ukrajina)

Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani - Ademi - Hajrović, Gojak, Olmo (od 90. Budimir), Oršić (od 81. Šunjić) - Gavranović (od 76. Petković). Trener: Nenad Bjelica.

Spartak (4-2-3-1): Chudy - Kadlec (od 86. Dangubić), Toth, Godal, Čonka - Greššak, Rada - Jirka, Škirtladze (od 83. Kulhanek), Čanturišvili - Ghorbani (od 70. Malecki). Trener: Radoslav Latal.

Žuti kartoni: Rada (22.), Ghorbani (54.)

Strijelci: 1:0 - Gojak (22.), 2:0 - Kadlec autogol (35.), 2:1 - Čanturišvili (63.), 3:1 - Oršić (77.)

Livaković, Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani, Ademi, Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić, Gavranović, Petković, Šunjić i trener Nenad Bjelica. Ti junaci su maglovite jesenske maksimirske noć ispisali novu klupsku povijest! Dinamo je u sklopu UEFA Europa lige s 3:1 svladao prvaka Slovačke i nakon 49 godina igrat će europske utakmice na proljeće.

Gusta magla otežavala je igru, ali ni to nije bila prepreka za mnogobrojne navijače da ispune maksimirske tribine i svjedoče nezaboravnoj utakmici koja će se dugo pamtiti. Stadion je prvi put eruptirao nakon 22. minute, povod je bio pogodak Amera Gojaka. Novopečeni BIH reprezentativac postigao je svoj drugi pogodak u četvrtoj utakmici UEFA Europa lige. Nakon ubačaja Hajrovića s desne strane na drugoj vratnici Oršić je vratio loptu u peterac gdje Gavranović prosljeđuje do sveprisutnog Gojaka koji petom efektno šalje loptu u mrežu.

Druga erupcija zbila se u 35. minuti kad je nakon brzog reposjeda Stojanović, kojem je ovo bio jubilarni 100. službeni nastup za Plave, ubacio na drugu vratnicu gdje u vlastitu mrežu loptu šalje desni bek Andrej Kadlec

U igri Dinama vidjela se velika motiviranost, doza potrebne agresije i visoka razina požrtvovnosti. Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Dinama, koji je do prvog pogotka stvorio čak pet značajnih prilika. U 10. minuti Dinamo je imao prvu priliku, nakon ubačaja Oršića, kapetan Ademi je šutirao po golu, ali vratar Spartaka obranio je njegov udarac. Samo minutu kasnije Gojak je prizemno ubacio s lijeve strane, a udarac Olma blokiran je u korner. U 15. minuti sjajna akcija preko Oršića koji je kombinirao s Olmom - Španjolac lijepim pasom pronalazi samog Gojaka, ali njegov udarac odlazi u vanjski dio mreže. I, u 21. minuti, iskosa s ruba kaznenog prostora oštro je šutirao Hajrović, ali vratar Spartaka Chudy zaustavio je njegov udarac.

Nastavak je ponudio kontroliranu utakmicu u režiji igrača Dinama. Doduše gosti iz Trnave uspjeli su smanjiti rezultat u 63. minuti nakon lijepog poteza Čanturišvilija, Gruzijac je pogodio u suprotan kut nakon prodora po lijevoj strani.

Ali, treća erupcija stadiona odlučila je tijek utakmice. Igrala se 77. minuta kad je Bruno Petković ubacio s desne strane prizemno na drugu vratnicu gdje Oršić šalje loptu u mrežu! Nakon posljednjeg sučeva zvižduka dugo su se orila pjesma s tribina. Nakon proljeća 1970. godine, kibici Dinama će i u proljeće 2019. gledati europski Dinamo u Zagrebu!

Dinamo nakon četiri kola grupne faze UEFA Europa lige ima maksimalni učinak, 12 bodova u četiri odigrane utakmice te je trenutno prvi ispred drugoplasiranog Fenerbahcea koji ima sedam bodova. Sljedeći susret Plavih na rasporedu je u nedjelju, 11. studenog kad u Kranjčevićevoj igraju protiv Lokomotive.

Hvala svim navijačima koji su bodrili Dinamo na putu do europskog proljeća.