Plava rapsodija protiv Rijeke

Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO – HNK Rijeka 5:2 (3:1)

MAXtv Prva liga, 36. kolo, 27.5.2017., Stadion Maksimir.

Glavni sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćni suci: Borut Križarić (Čakovec), Jerko Črnčić (Vrbovec), Duje Strukan (Split), Igor Križarić (Čakovec).

Gledatelja: 10,912

GNK Dinamo (4-2-3-1): Zagorac - Matel, Sigali (od 40. Sosa), Schildenfeld, Pivarić - Moro (od 40. Machado), Pavičić - Soudani (od 89. Šitum), Gojak, Olmo - Hodžić. Trener: Ivajlo Petev.

HNK Rijeka (4-2-3-1): Prskalo - Ristovski (od 52. Martic), Župarić (od 67. Kulušić), Elez, Zuta - Maleš (od 52. J. Mišić), Bradarić - Vešović, Andrijašević, Gorgon - Bezjak. Trener: Matja Kek.

Žuti kartoni: Bradarić (55.), Olmo (61.), Andrijašević (76.), Soudani (80.)

Strijelci: 1:0 - Soudani (4.), 2:0 - Soudani (35.), 3:0 - Soudani (44.), 3:1 - Vešović (45.), 4:1 - Olmo (47.), 5:1 - Hodžić (52.), 5:2 - Andrijašević (83.)

Dinamo je na završnici prvenstva deklasirao novog prvaka! Plavi su u raspodiji poentirali čak pet puta u mrežu gostiju iz Rijeke, uz hattrick Soudanija koji je postao drugi najbolji strijelac Plavih protiv Rijeke.

Prvih 45 minuta bilo je vrlo uzbudljivo na obje strane. Već nakon četiri minute igre Plavi su poveli golom Soudanija. Sve je Alžirac napravio sam, uzborio se za loptu, krenuo u solo prodor i pasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Zatim se sve do 18. minute igralo uglavnom na sredini terena, bez izraženih prilika. A uslijedile su četiri opasne prilike. Prvo je Gorgon glavom opasno prijetio, ali Zagorac je bio na mjestu. Samo minutu kasnije, Pivarić je probio lijevu stranu, ubacio u sredinu gdje Hodžić glavom šalje loptu tik uz desnu vratnicu. Već u idućem napadu, u 20. minuti, Gojak je sve pripremio za Soudanija, koji iz izgledne situacije slabo zahvaća loptu i šalje je pokraj gola. Dvije minute kasnije ponovno je Soudani prijetio, ali Prskalo je uspio otkloniti opasnost.

Dinamo je povećao vodstvo u 35. minuti kad je Nikola Moro ubacio s lijeve strane, lopta je otišla iza leđa Olma, ali je na nju natrčao Soudani i onda ju pospremio u mrežu. Pet minuta prije kraja poluvremena Dinamo je ostao bez dva igrača. Naime, zbog potencijalnih ozljeda iz igre su morali izaći Leonardo Sigali i Nikola Moro.

Sam kraj prvih 45 minuta ponudio je veliko uzbuđenje i nova dva gola. Prvo je u 44. minuti Olmo s lijeve strane uspio pronaći usamljenog Soudanija koji iz blizine šalje loptu u mrežu za svoj hattrick. Ipak, već u idućem napadu Rijeka je također zabila gol. Elez je dubinskom loptom pronašao Vešovića koji precizno šalje loptu u gol Dinama.

Soudani drugi najbolji strijelac Plavih protiv Rijeke

Hilal Soudani popeo se na drugo mjesto strijelaca u međusobnim susretima Plavih protiv Rijeke. S dva nova pogotka postigao je ukupno 11 golova u 16. nastupu protiv Rijeke. Tako je Alžirac presitgao Igora Cvitanovića koji je postigao ukupno devet golova protiv Rijeke. Ispred Soudanija jedino je Slaven Zambata koji je u 13 susreta postigao 13 pogodaka protiv Rijeke!

Nastavak je krenuo furiozno od strane Dinama. U samo desetak minuta nastavka Plavi su još dva puta poentirali u mrežu novih prvaka iz Rijeke. U 47. minuti Soudani je sjajno povukao i započeo kontru, na rubu kaznenog prostora petom je asistirao natrčalom Olmu koji postiže svoje prvi ligaški gol za Dinamo. Igrala se tek 52. minuta kad je Dinamo postigao peti pogodak na utakmici. Machado je povukao kontranapad i dubinskom loptom proigrao Hodžića koji lakoćom prebacuje Prskala za 5:1!

Kako je vrijeme prolazilo, Dinamo je smanjio ritam, ali nije nedostajalo uzbuđenja u fantastičnoj utakmici. U 62. minuti dosuđen je jedanaesterac za Rijeku, ali Andrijaševićev udarac s bijele točke sjajno je obranio Danijel Zagorac. U još par navrata Dinamov vratar sjajno je reagirao i spasio svoju mrežu, ali ipak u 83. minuti nakon kornera s desne strane Andrijašević u kaznenom prostoru glavom smanjuje rezultat na 5:2.

Dinamo je tako na najbolji mogući način najavio srijedu i novi međusobni dvoboj s Rijekom za trofej pobjednika Kupa Hrvatske.