Modri u četvrtfinalu nakon jedanaesteraca

Autor fotografije: Dusko Marusic/PIXSELL

NK NOVIGRAD - GNK DINAMO 2:3 (0:0)

Hrvatski Kup, osmina finala

Igralište Laco, 31.10.2017.

Glavni sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Bojan Zobenica, Davor Kožarec. Četvrti sudac: Tomislav Bionda.

NK Novigrad (4-2-3-1): Boglić - Burić, Pralas (od 46. Vrhovac), Zirdum, Pamić - Batelić, Pierre - Pilj, Belaković, Filipović (od 85. G. Živković) - A. Živković (od 51. Smirnov). Trener: Nino Bule.

GNK Dinamo (4-4-2): Zagorac - Stojanović, Rrahmani, Benković, Lecjaks - Lešković - Gojak (od 58. Olmo), Knežević - Ćorić - Henriquez (od 78. Moro), Hodžić (od 58. Soudani). Trener: Mario Cvitanović.

Žuti kartoni: Knežević (50.), Soudani (74.), Belaković (74.), Pamić (89.), Burić (117.), Lecjaks (120.)

Jedanaesterci: Soudani 0:1, Batelić - promašio, Benković 0:2, Burić 1:2, Knežević - promašio, Pilj - promašio, Lešković 1:3, Smirnov 2:3, Olmo - pogodio vratnicu, G. Živković - promašio.

Dinamo je kod drugoligaša iz Novigrada uspio izboriti ulazak u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:2).

Od samog početka Plavi su se morali adaptirati na teške uvjete na travnjaku te su nakon prvih desetak minuta preuzeli kontrolu nad utakmicom. Prvu priliku kreirao je Ćorić kad je ubacio u kazneni prostor gdje je Hodžić glavom uputio loptu u desni kut, ali vratar Novigrada obranio je udarac.

U 20. minuti domaćini su kreirali prvu opasnu priliku, Manuel Pamić lijepo je uposlio Živkovića koji je iz izgledne prilike prebacio loptu preko gola. Deset minuta kasnije, ponovno je prijetio Novigrad. Batelić je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora poslao loptu malo preko gola Zagorca

Kako se bližio kraj prvih 45 minuta, Dinamo je sve više prijetio i pokušavao probiti gusti blok Novigrada. U 43. minuti Lecjaks je u prostor proigrao Henriqueza, koji je pao u sudaru s vratarom Novigrada. Na kraju su arbitri pokazali samo na udarac iz kuta. U 45. minuti Ćorić je ubacio iz kornera, a Lešković s pet metara iz izgledne situacije snažno pucao ravno u vratara Novigrada.

U nastavku je Dinamo nastavio s dominacijom u posjedu lopte i tražio pukotine kroz kompaktnu obranu domaćina iz Novigrada.

Nakon sat vremena u igru su ušli Olmo i Soudani te imali najveće prilike u nastavku. Prvo je u 61. minuti Ćorić ubacio s lijeve strane, a Soudani glavom opasno pucao u kaznenom prostoru. Pet minuta kasnije najbolji strijelac Dinama ove sezone pogodio je vratnicu nakon asistencije Olma. U 78. minuti Soudani je još jednom zatresao okvir gola, ovog puta prečku nakon kombinacije Henriqueza i Ćorića

Dinamo nije uspio postići pogodak do isteka regularnog dijela susreta, a u produžecima nije bilo izglednih prilika te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Soudani, Benković i Lešković iskoristili su jedanaesterce i tako odveli Dinamo u četvrtfinale Hrvatskog kupa.